Chystáte se do Španělska? Máme pro vás praktického průvodce

Chystáte se do Španělska? Máme pro vás praktického průvodce

Španělsko je zemí nádherných vůní a chutí, dechberoucích panoramat i otevřených, temperamentních lidí. Není proto divu, že se do ní turisté hrnou a platí to i pro cestovatele z Česka. Před každou cestou je ale dobré se pořádně připravit a začít objevovat krásy destinace už doma.

Nenechte se ničím překvapit a nikým ošálit

Pro cestovatele, kteří chtějí navštívit klenot jižní Evropy, je na portáluwww.cklub.cz připraven šikovný průvodce pro Španělsko. Co všechno se v něm dozvíte a jakým nesnázím vám pomůže se vyhnout?

Průvodce vám například prozradí, které památky je radno navštívit. Jedním ze žhavých tipů je architektonický zázrak v podobě chrámu Sagrada Família. Dojde však i na praktičtější stránku cestování. Víte například, kde při potenciálních potížích najdete české velvyslanectví v Madridu nebo jestli se hodí vstupovat do památek rovnou po příchodu z pláže?

V průvodci se dozvíte i to, jak nejlépe vyměnit peníze a jaké ceny očekávat ve férových obchodech za běžné potraviny. Neváhejte se přidat k cestovatelům, kteří se umí vyvarovat zbytečných útrat a předražených pastí na turisty, které se nevyhýbají ani Španělsku. Sběrem informací před samotnou cestou se dokážete inspirovat k nalezení nezapomenutelných zážitků, ke kterým může patřit i ochutnání darů místní kuchyně. Většina z nás asi slyšela o paelle, ne každý ale už ví, co mu přistane na stole, když si v restauraci objedná Lomo nebo Bacalao.

Pro návštěvníky se zájmem o Španělsko jsou na zmíněném webu připraveny i specifické oddíly pro města Barcelona aMadrid. Seznámit se s rytmem města dopředu může být důležité pro plánování výletů i nočního života na dovolené.

Naplánujte si dovolenou přesně na míru

Přestože je průvodce zevrubný a každý v něm najde velké množství užitečných informací, které mu přiblíží život ve Španělsku, tak se jeho čtení samozřejmě nevyrovná samotné cestě. Jak tedy v praxi nejlépe vybrat ten nejlepší zájezd i hotel? Z průvodce se jedním klikem přenesete do rychlého srovnávače dovolených, kde zjistíte, jestli zrovna nemáte šanci se vydat na jih se slevou na first minute či last minute letenky.

Není nad čím váhat, Španělsko čeká na vaši návštěvu a s průvodcem se můžete předem zasvětit do jeho tajů a krásy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: