Cestovatelské odpoledne ve Skandinávském domě vás zavede za polární kruh i mezi dravé ryby

Cestovatelské odpoledne ve Skandinávském domě vás zavede za polární kruh i mezi dravé ryby

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope pořádá v sobotu 18. 4. 2015 od 14:00 tradiční Cestovatelské odpoledne. Letošním tématem je nejtypičtější severský živel – voda.

Když se řekne evropský sever nebo Skandinávie, okamžitě se mnohým z vás v hlavě vyrojí asociace jako hejna komárů ve finských bažinách. Někteří si pomyslí, že je tam zima, lidé mají deprese a že se tam pije hodně kávy a vodky. Zároveň se ale také některým vybaví vzpomínky na dovolenou a zážitky z cest, jiní se mohou začít na své dobrodružství těšit. Těm z vás, kteří si chtějí zavzpomínat, ale i těm, kteří zatím na své setkání s dechberoucí krajinou, nezvyklým světlem a nezapomenutelnou atmosférou Severu čekají, je určeno Cestovatelské odpoledne, které přinese přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem– s vodou.

Letošní, již 4. ročník přednáškového odpoledne nabídne tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámí s běžnými i méně známými rybami, představí mořský kajak a jeho možnosti, zaplaví vlnou pohody i adrenalinu a přinese proud fotografií z výprav přednášejících.

Cestovatelské odpoledne

Cestovatelské odpoledne je určeno všem, kteří si chtějí zavzpomínat na svou dovolenou na severu Evropy, ale i těm, co se zatím na své první setkání se severskou krajinou teprve těší,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu, organizátorka akce. „Letos divákům přineseme přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – vodou,“ dodává spoluorganizátorka Adéla Šímová, rovněž ze Skandinávského domu.

18. dubna 14–17 hod

České centrum Praha (Rytířská 31, Praha 1)

Program odpoledne:

14:00–15:30 180 dní s mořským kajakem – Cesta z Prahy až za polární kruh

15:30–17:00 Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie

Vstupné: 50 Kč / 40 Kč pro členy Skandinávského domu

Další informace k programu nelaznete na webových stránkách Skandinávského domu. Ten působí jako kulturně vzdělávací centrum, jehož hlavním cílem je prezentace kultury zemí evropského Severu (Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko, Švédsko) v České republice. Za tímto účelem pořádá rozmanité kulturní akce (přednášky, literární besedy, filmová promítání, výstavy, hudební akce), provozuje informační webové stránky a knihovnu. severské literatury.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: