HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Cestovatel Jan Hocek představuje Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

Cestovatel Jan Hocek představuje Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

Zkušený cestovatel, který prošel celý svět, nezanedbává ani naši vlast a sousední Slovensko, kde je také spousta pozoruhodných míst, které je možné objevovat a která jsou krásná v každém ročním období.

Tentokrát nás tedy nezve do exotických končin, nýbrž do těch koutů naší země, kde se nabízejí přírodní a krajinné zajímavosti nejrůznějších typů – v nové knize Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku.

Pro ty, kteří by se chtěli nechat inspirovat k podobným cestám, ať už pěšky, na kole, lodí nebo na běžkách, přináší přes 1600 kilometrů tras, u nichž nechybí profesionální a panoramatické fotografie, barevné mapy s výškovými profily ani praktické informace včetně gastrotipů a místních zajímavostí.

S autorem se můžete začíst i do příběhů a sdílet s ním osobní zážitky o tom, jak a kdy poznával konkrétní místa on „na vlastní kůži“. Jan Hocek v sobě nezapře vystudovaného biologa a profesionálního průvodce, takže hlavní text vždy doplňují i nejrůznější zajímavosti o přírodě a historii. Pro zpestření Vás inspiruje i méně obvyklými aktivitami, jako jsou plavba na plachetnici, backcountry lyžování nebo skialpinismus.

Jan Hocek (*1970) je publicista, fotograf a cestovatel, majitel cestovní kanceláře VIP Holiday. Vystudoval biologii a sport na Karlově univerzitě v Praze, učil lyžování a kanoistiku na katedře sportů v přírodě FTVS UK, pracoval v největší české CK zaměřené na dobrodružné zájezdy, kde připravoval a vedl řadu expedic do celého světa. Jako první průvodce na mořských kajacích v Česku vedl seakajakářské expedice na Aljašce, Novém Zélandu, v Kanadě a Patagonii. Jeho práce jej postupně zavedla na všechny kontinenty a zatím do přibližně osmdesáti zemí světa. V poslední době se v rámci projektu Polárnícesty.cz intenzivně věnuje poznávání polárních regionů, které představují některé z posledních skutečných divočin světa.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: