Cestování na „lehko“ s kolem

Cestování na „lehko“ s kolem

Cestovat s batůžkem už není v současné době žádný problém. Na letenky vyskakuje jedna akce za druhou. Jak se však zabalit, když si kromě procházek chcete užít trošku sportovnější výlet a vyrazit na cesty třeba s kolem?

Díky vakům a kufrům Thule RoundTrip je cestování s jízdním kolem snadné a bezpečné. Přepravovat větší zavazadla, v našem případě tedy cestovní kola, je možné téměř u všech leteckých společností. Stejně jako u klasického kufru, je vždy nutné si dopředu zjistit jaké jsou povolené rozměry zavazadla a v neposlední řadě také váhový limit. Ceny přepravy těchto zavazadel se liší dle leteckých společností. Poměrně velká řada společností přepravuje sportovní zavazadla zdarma, například Lufthansa nebo LOT. Jak už to tak na letištích bývá, je třeba vybavení velmi dobře zabalit, abyste po příletu nebyli nepříjemně překvapení. 

Švédská značka Thule se specializuje na výrobu cestovních zavazadel a všech doplňků pro outdoorové nadšence tělem i duší, kteří si bez sportu nedokážou představit žádnou dovolenou. Thule myslí i na ty, kteří potřebují bezpečně zabalit kolo do letadla. Jejich kolekce zavazadel Thule RoundTrip poskytuje promyšlené řešení, abyste do zavazadla sbalili vše, co potřebujete. 

Thule RoundTrip cyklistická sportovní taška, zdroj: thule.com

Thule RoundTrip Bike Duffel

Dovolená s kolem získává úplně jiný rozměr. Zažijete místní atmosféru, dostanete se do míst, kam ani hromadná doprava nebo auto nemůže. Budete svým pánem. Na kole tak můžete poznávat i ty nejzapadlejší zákoutí své cílové destinace. Kromě kola je však třeba na cesty zabalit i další vybavení.

Možná vás napadne, že je zbytečné kupovat speciální tašku na cyklistické vybavení. Že je prostě jednoduše zabalíte do normálního batohu a bude to. Určitě je tato varianta možná, nicméně, vytuněná taška od Thule má spoustu vychytávek, díky kterým možná svůj postoj přehodnotíte. Celá vnitřní část je prakticky členěná do oddílů, kam můžete systematicky uložit všechny potřebné věci. Najdete zde speciální oddíl na helmu i cyklistické boty. Celkově se tak v pohodě do tašky zabalíte třeba i na 5- ti denní jízdu na kole.

Thule RoundTrip Traveler, zdroj: Thule.com

Kolem nekolem, hlavně bezpečně

Přepravit kolo na dovolenou se na první pohled může zdát mnohem větším oříškem, než třeba lyže. Opět je třeba jej důkladně zabalit. Někteří k tomu využívají původní krabice od kola, jiní volí pohodlnější speciální obaly. I Thule má v nabídce cestovní obaly přímo na kola. Můžete zvolit softshellové pouzdro, které kombinuje odolný vnější obal s integrovaným držákem nebo třeba mimořádně ochranný, pevný kufr s integrovaným montážním stojanem. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, určitě nebudete litovat. Vaše kolo se bude mít jako v bavlnce.


Thule EasyFold XT 2Thule Vital 6LThule Shield Pannier 13L
Plně skládací kompaktní a snadno použitelný nosič kol pro montáž na tažné zařízení pro všechny typy jízdních kol.Lehký a rychle použitelný hydratační batůžek vhodný na vysoce intenzivní 2 až 5hodinové jízdy na kole.Tato sada nepromokavých postranních brašen používaných při výletech je dodávána se snadno použitelným upevňovacím systémem, díky čemuž se dokonale hodí na každé cyklistické výpravě.
Cena od: 21 150 Kč (podle počtu kol)Cena: 3 180 KčCena od: 3 190 Kč

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: