Český rozvojový den na Kampě, aneb je třeba si pomáhat

Český rozvojový den na Kampě, aneb je třeba si pomáhat

K příležitosti Evropského roku pro rozvoj 2015 pořádá 17. září na pražské Kampě Česká rozvojová agentura festival pod širým nebem, Český rozvojový den, happening vzájemné pomoci a sounáležitosti nejen v Evropě.

Český rozvojový den startuje v Praze na Kampě už ve čtvrtek 17. září ve 13.00 hodin. Pokusí se lidem představit zahraniční rozvojovou spolupráci a roli České republiky v ní. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program včetně interaktivních a naučných aktivit pro rodiny s dětmi. Odpoledne a večer zpestří vystoupení řady hudebních uskupení.

V rámci doprovodného programu předá ministr zahraničních věcí pan Lubomír Zaorálek ocenění pro vítěze dětské výtvarné a fotografické soutěže.Nejlepší české kresby a fotky na rozvojová témata si budou moci návštěvníci přímo na místě prohlédnout.

Stejný úkol dostaly i děti ve třech ostatních státech Visegrádské skupiny. Nejlepší práce ze všech zemí si pak budou moci lidé prohlédnout v Plzni – Evropském městě kultury – v říjnu 2015, v Brně během prosince a zároveň v mnoha městech Slovenska, Polska a Maďarska.

Prostřednictvím informačních stánků se bude na akci prezentovat 10 zemí, v nichž ČR realizuje rozvojovou spolupráci. Budete se tak moc dozvědět něco málo o kultuře, národní kuchyně Afghánistánu, Bosny a Hercegoviny, Etiopie, Gruzie, Kambodže, Kosova, Moldavska, Mongolska, Srbska a Zambie

Interaktivní program

Nudit se rozhodně nebudete. V rámci happeningu se na hlavním pódiu představí třeba hudební skupina TOP DREAM COMPANY propojující žánry funk, soul, disco & groove. Nebo kapela CIRCUS PROBLEM, která nabídne tak trochu bláznivou kombinaci lidové hudby, diskotékového beatu a popu. Balkánské rytmy uvede skupina BALKAN FAMILY. Celé odpoledne zpříjemní svým mixem makedonský DJ Dimitri from Chair.

Na vlastní kůži si budou moci lidé projít slepeckou dráhu, vytvořit si vlastní placku nebo se nechat zvěčnit ve fotokoutku. Po celé odpoledne budou připraveny také hudebně-taneční workshopy, vědomostní soutěže či výtvarné dílny. Vedlejší scéna nabídne dokumenty s rozvojovou problematikou.

Kromě hudební produkce Festival Český rozvojový den je součástí série kulturně-informačních akcí o globálním rozvoji, které se pod hlavičkou Českého rozvojového týdne uskuteční od 14. do 20. září v Praze a dalších městech ČR.

KDY: čtvrtek 17. září 2015, 13.00 – 21.00 hod.

KDE: Praha – park Kampa.

Vstup na festival je pro účastníky zdarma.

Podrobné informace k akci naleznete na webu i facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: