Caminos festival ukazuje svět kolem nás z té lepší stránky

Caminos festival ukazuje svět kolem nás z té lepší stránky

Přinášet i jiné zprávy o světě kolem nás, které nebudou člověka jen strašit, to se už před lety rozhodli organizátoři Cestovatelského festivalu Caminos. Na přelomu října a listopadu pozve karlovarský festival již po deváté návštěvníky na zajímavá vyprávění známých i méně známých cestovatelů z výprav do všech koutů naší planety.

Téměř rodinná atmosféra festivalu napomáhá bližšímu setkání návštěvníků s cestovateli. Dochází k osobní výměně zkušeností, předání rad a získávání zajímavých cestovatelských informací. Celým festivalem už tradičně provází osobitým způsobem moderátor Jenda Herec.

Indiánský duch

Samuel Elias z Guatemaly, přímý potomek Mayů seznámí návštěvníky festivalu s mayskou historií a přítomností. Samuelova babička byla mayskou šamankou na jednom z největších mayských sídel – guatemalském Tikalu. Mezi indiány zavede návštěvníky i Mnislav Zelený Atapana, který se po 26 letech vrátil do svého kmene amazonských indiánů Yawalapiti.

Pravidelnými hosty festivalu je i Dan Přibáň, který svého žlutého Trabanta letos protáhl vzdáleným Tichomořím. Návštěvníky provede se svým osobitým humorem cestou přes Austrálii i Indonésii. Podělí se s nimi nejen o strastiplné zážitky, krásné fotky, ale i veselé příhody, které na své nedávné cestě  žlutý cirkus prožil. upp till 2 000 kronor

Caminos festival provede návštěvníky krásou jižní Afriky, zavítá mezi Horské gorily do Rwandy, přiblíží japonský ostrov Okinawa, dovede je z Prahy až na Filipíny, odhalí zákoutí srdečné Srí Lanky nebo tajemného jihoamerického Peru. Nezapomene ani na Evropu. Navštíví rumunské Karpaty, estonský ostrov Saaremaa, alpské vrcholy a projde se do Santiaga de Compostela.

KDY: 30. října – 1. listopadu 2015

KDE: Kino Drahomíra, Karlovy Vary

Další informace o programu najdete na webu  www.caminos.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: