Martin Klíma

Martin Klíma

Jmenuji se Martin Klíma, je mi 30 let a žiji v malé vesničce v podhůří Moravskoslezských Beskyd. Mým hlavním koníčkem je cyklistika, turistika a vlastně všechno ostatní, co má nějakou souvislost s pohybem a pobytem v přírodě. Věnuji se také závodní cyklistice.
Vystudoval jsem obor právo ve veřejné správě na Univerzitě Palackého v Olomouci. Což je mimochodem velmi krásné město.
Rád také fotografuji a v současné době usiluji o vydání vlastní knihy s názvem Na kole po Evropě, kdy její vydání je založeno na crowdfundingovém projektu. Kniha vypráví o několika cestách po starém kontinentu a doplněna bude vlastními fotografiemi z cest.


Články autora

Na kole do rumunského Banátu
Cyklocestování

Na kole do rumunského Banátu

Tuto cestu, respektive její cíl, jsem si vybral z důvodu poznání. Poznání života, tradic, lidí a jejích zvyků, které si i v současné době stále uchovali. Vy teď máte možnost poznat tento kout Evropy společně se mnou… Větší možnost poznání, zážitků a kultury máte v případě, že si cestu do rumunského Banátu naplánujete v období druhé poloviny měsíce srpna, kdy se koná již pravidelný festival – Festival Banát. Ten se koná ve vesničce Eibentál a každoročně na něm vystoupí několik českých skupin a dalších zajímavých hostů. Z České republiky jsou plánovány také organizované odjezdy a speciální vlaky. Doporučuji!