5 tipů na knihy, které pod stromečkem potěší (nejen) cestovatele

5 tipů na knihy, které pod stromečkem potěší  (nejen) cestovatele

Vánoce bez knihy nejsou ty pravé Vánoce. Jakou knihu vybrat pro cestovatele? Inspirujte se našimi tipy.

1) Couchsurfingy od Stephana Ortha

Procestujte Rusko, Írán, Čínu a Saudskou Arábii se zkušeným couchsurferem Stephanem Orthem z pohodlí svého gauče. Couchsurfing je způsob, jak cestovat po světě, bydlet v domácnostech místních obyvatel či ubytovat hosty ze zahraničí ve vlastním bytě a seznámit se přitom se zajímavými lidmi, poznávat cizokrajnou kulturu a životní styl. Cílem couchsurfera je dobrodružství a sociální interakce. Hostitel poskytuje ubytování zdarma a hosté mu obvykle přivezou dárek či uvaří jídlo typické pro svou zemi. Součástí ubytování bývá konverzační večer a poznávání opravdového života lidí v navštívených zemích.

2) Pobřežní cesta

Otevřená, optimistická osobní výpověď o tom, jak těžké je se vyrovnat se zármutkem a jak ozdravnou moc může příroda mít. Především je to však příběh o domově, který můžeme ztratit, znovu vybudovat i nečekaně objevit.

3) Příbytky hudby

„Příbytky hudby” jsou výpravnou publikací určenou všem (zejména laickým) milovníkům klasické hudby. Především tedy těm, kteří se touží dovědět trochu víc o svých oblíbených muzikantech a zkusit malinko poodhrnout oponu jejich neveřejného života. Pochopit, odkud čerpali svou inspiraci, co formovalo jejich umělecký názor, a jak s tím vším souvisely i jejich milostné radosti a bolesti.

4) Průvodce přírodou na výlety

Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů! Díky tomuto průvodci se v přírodě dokážete jednoduše zorientovat a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste neměli ani zdání. Tu pestrost stojí za to objevovat.

5) Než stromům dojde dech

aneb Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme. Kniha je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu. Stromy se totiž bez lidí hravě obejdou, ale lidé bez stromů ne.

Knihy o přírodě, ekologii, udržitelnosti, cestování i kultuře pro děti i dospělé. Vydejte se s námi na průzkum světa kolem nás a rozšiřte si obzory o nečekané souvislosti. Rozšiřte si obzory. Knihy pro rozvoj a radost. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: