HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

5 tipů, jak cestovat v roce 2019 opravdu levně

5 tipů, jak cestovat v roce 2019 opravdu levně

Těšíte se, až letos zase někam pojedete na dovolenou? A víte, jak objevit v letošním roce co nejvíce míst za co nejméně peněz? Pojďte se podívat na pětici praktických tipů a neutrácejte za cestování víc, než ve skutečnosti musíte.

1. Velký kufr často nepotřebujete

Pro drtivou většinu cest by vám mělo stačit malé zavazadlo, třebaže si to nyní nedokážete představit. Ideální jsou příruční rozměry. Takový batůžek můžete mít kdykoli u sebe se všemi svými věcmi. Naučte se kouzlu minimalismu a vycestujte na dva týdny s jediným malým kufrem! Má to mnoho výhod. Praktičnost zde hraje první roli, neboť kdo by se chtěl vláčet s dvaceti kilogramy šatstva? Při moudrém výběru doplňků, oblečení a dalších dovolenkových potřeb se v klidu vejdete do pěti kilogramů. Tedy v případě teplého počasí. Dalším plusem jsou nízké nebo dokonce žádné poplatky za přepravu. A to nejlepší, co vám malé zavazadlo může nabídnout? Všechny své věci máte pěkně pohromadě. Čím méně toho máte s sebou, tím menší je pravděpodobnost, že někde něco zapomenete.

2. Letadlem za polovinu

Pokud jste až do teď cestovali pouze autem, je nejvyšší čas si vše znovu spočítat. V sezóně se nezřídka zdražují pohonné hmoty, zároveň na silnici hrozí neočekávaná porucha a další nepříjemnosti. Skvělou volbou je sázka na letenky v akci. Když vyčkáte na ten správný okamžik, tak například do Anglie a zpátky se dostanete za pouhých 1200 korun! Akční letenky se objevují pravidelně nejen do řady evropských metropolí, ale také do USA a Asie.

3. Bez pojištění nejezděte

Zdá se to jako každoroční klišé. Nicméně existuje spousta cestovatelů, kteří vám dosvědčí, že investovat peníze do cestovního pojištění se vyplatí. Stačí nešťastné uklouznutí či klopýtnutí, můžete přehlédnout cyklistu a malér je na světě. Ošetření mimo Evropu je zážitek, který ve svém životě nechcete. V méně vyspělých zemích vám poskytnou nejzákladnější péči a věřte tomu, že to není ani zdaleka takový „luxus“ jako v Česku. Jinými slovy ne v každé zemi mají zdravotnictví na vysoké úrovni.

Naopak pečlivé ošetření, například ve Švýcarsku, vás bude stát mnohonásobně více, než cestovní pojištění samotné. Co to znamená? Na cestovní pojištění nezapomínejte! Malý poplatek dokáže zachránit nejen vaše zdraví, ale i rozpočet. Šikovné cestovko dodávají i některé banky klientům, kteří využívají tu správnou kreditní kartu. Ověřte si podmínky, zda to platí i pro vás. Navíc kartou máte příležitost platit v dnešní době téměř kdekoli.

4. Zážitky na každém rohu

Cestovat daleko nemusí být podmínkou, chcete-li si užít pohodovou dovolenou. Plno zážitků na vás čeká po celé republice od adrenalinových sportů, kreativních dílen, naučných stezek, prohlídek hradů a zámků až k příjemnému posezení v dobré cukrárně. Zkuste se podívat po vašem okolí a ušetřete peníze za dopravu.

5. Vlakem po Evropě

Chcete-li levně procestovat celou Evropu, je pro vás ideální jízdenka časově omezená, díky níž můžete neomezeně putovat evropskými státy. Tyto skvělé jízdenky nabízejí České dráhy a obvykle mají trvanlivost jednoho měsíce. Existují však i výjimky. Cena takové jízdenky se pohybuje od 4 000 korun.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: