4. ročník přehlídky brazilské kinematografie Kino Brasil je tu!

4. ročník přehlídky brazilské kinematografie Kino Brasil je tu!

Kinematografie vzdálené Brazílie letos po čtvrté prozáří plátno Bia Oko a přinese tak do prvních listopadových dní notnou dávku zaoceánské kultury!

Od čtvrtka 2. do neděle 5. 11. 2017 zavládne v kultovním kině na sedmičce přívětivá atmosféra festivalu Kino Brasil. Ten již tradičně věnuje prostor silným hlasům současných brazilských režisérů, snímkům oceňovaným ve všech koutech světa i nezávislým unikátům.

NÁVRATY, v jejichž duchu se poneseme od zahajovacího večera do posledního představení v kině, ale také během doprovodného programu, jsou tématem letoška. Návraty do vlasti, do dětství, do minulosti, ke kořenům, domů, k sobě… návraty všeho druhu. Ale především návraty k Brazílii, k její čisté neporušené podstatě, k její vřelosti a smyslnosti, k otevřenosti a laskavosti jejího lidu, hojnosti a kráse přírody, potenciálu a jedinečnosti umění.

Kino Brasil uvede na desítku projekcí, ukáže různorodost Brazílii vlastní, smaže pomyslnou hranici (ne)porozumění a nabídne tak spoustu neotřelých diváckých zážitků. Žánrově i tematicky pestré filmové menu přichutí hudba pro fajnšmekry v Café Jedna. A kdyby bylo třeba uspokojit další smysly, naskytne se možnost zakusit něco z brazilské gastronomie.

Na své si přijdou i děti, pro které se opět chystá zvláštní sobotní odpoledne. Tentokrát se bude jednat o opravdovou perličku v podobě loutkového divadla. Tematický workshop s umělcem je samozřejmostí. Přijďte si zpestřit podzimní náladu, v sále budete mít Brazílii na dosah a odnesete si nevšední filmový zážitek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: