4 méně známá místa, která by si nikdo neměl nechat ujít

4 méně známá místa, která by si nikdo neměl nechat ujít

Na světě je mnoho krásných míst a je nad lidské možnosti navštívit každé z nich. Pojďme se protospolečně podívat na ty nejhezčí z nejhezčích, které by neměly ujít žádnému lidskému oku a měl byje každý člověk zařadit na svůj „must see“ list.

Ledovcová jeskyně Skaftafell

Kde nalézt bleděmodré jeskyně z ledu? No přeci v národním parku Skaftafell na Islandu! Jedná se ojednu z nejúžasnějších podívaných světa. Tyto jeskyně uchvátí každého svoji mrazivou krásou ledu,který tvoří stěny i strop. Na rozdíl od klasických podzemních jeskyň jsou navíc plny světla. Pozor ale! Ledovcové jeskyně jsou na Islandu pouze dočasné. Led se na léto z části rozpouští a na podzim opětzamrzá. Doporučuji proto navštívit tento přírodní útvar spíš v zimě. Zajímavostí je, že se jeskyně těžkohledají, a téměř každý průvodce se před výpravou ujišťuje, kde přesně se jeskyně nachází.

Tip: Cestování je krásný koníček. Mnohem víc si ho však užijete s dobrou jazykovou znalostí. Využijteproto některého z kurzů, které nabízí agentura Presto. Oblíbená je především výuka angličtiny.

Zlatý most

Jedná se o vcelku novou turistickou atrakci ve Vietnamu, která se nachází 1 400 metrů nad mořemv lokalitě Ba Na Hills. Most, který má vzbuzovat pocit procházky po „boží lávce z pravého zlata“, bylotevřen v polovině roku 2018. Přízvisko boží lávka má z toho důvodu, že ho zdánlivě drží dvěobrovské ruce. Fotky zlatého mostu hned po otevření zaplavily sociální sítě a tato atrakce láká tisíceturistů měsíčně.

Chrámy na hoře Fanjing

Málo známým, ale o to krásnějším místem na světě, jsou budhistické chrámy na hoře Fanjing.Nachází se v Číně a nikde na světě nic podobného nenajdete. Nejmalebnější jsou však chrámynacházející se na samotném vrcholu hory, který se tyčí ve výšce 100 metrů nad okolním terénem apřístupný je jen po strmém schodišti. Samotu a klid tu však nečekejte, místo bývá plné turistů.

Gejzír Fly

Gejzír Fly je k nalezení na vysoké plošině, která přímo sousedí s pouští Black Rock Desertv severozápadní části Nevady v Severní Americe. Charakterizuje ho trojitý vrchol a to, že z každéhovrcholu tryská voda. Zajímavostí je, že se proud vody z gejzíru ještě nikdy nezastavil! V okolí senachází jezírka plné horké vody. Gejzír vznikl v roce 1964 kvůli vrtu zkoumajícího možnost využitígeotermální energie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: