28. ročník HOLIDAY WORLD 2019 – mezinárodní veletrh cestovního ruchu

28. ročník HOLIDAY WORLD 2019 – mezinárodní veletrh cestovního ruchu

28. ročník veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, tradiční a prestižní akce svého druhu, se uskuteční ve dnech 21. – 24. února 2019 v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Veletrh proběhne společně s 13. ročníkem gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL. Cílem spojení veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a stravování a představit je v co nejširší paletě odborníkům a laikům.

I letos se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako je Asie nebo Afrika. Těšit se můžete na Cubu, Dominikánskou republiku, Peru a letos nově zastoupení Caribiku. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur. HOLIDAY WORLD tedy poskytne nejen širokou škálu prezentací mnoha zahraničních zemí, ale i široké zastoupení domácích regionů pod společným názvem REGION WORLD.

Novinkou v letošním roce je spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, který představí nejzajímavější památkové objekty České republiky včetně církevních památek.

Veletrh HOLIDAY WORLD bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek), kdy je připraven rozsáhlý program formou seminářů, prezentací, konferencí, a dny, které budou patřit veřejnosti laické (pátek (od 14:00), sobota a neděle), které nabídnou přehlídku cestovatelských filmů, autogramiád a výstav cestovatelských fotografií v rámci WorldFilm.

World Film – setkání s osobnostmi i s jejich dobrodružnými zážitky

Již tradiční a velmi atraktivní součástí veletrhu HOLIDAY WORLD je víkendová přehlídka filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií z cest pod názvem WORLD FILM. Tento festival bude probíhat v Konferenčním sále levého křídla Průmyslového paláce ve dnech 23. a 24. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Těšit se můžete na rozhovor s nejslavnějším archeologem současnosti přímo uprostřed egyptských vykopávek v projekci filmu HAUSBOT PETRA HORKÉHO – ZAHI HAWASS. O cestě do Mongolska škodou 100 povypráví JANA A DAN URBANOVI. Mezi cestovateli se představí i RUDA ŠVAŘÍČEK, světový expert na hledání diamantů JAROSLAV JAKUBEC, válečné reportérky LENKA KLICPEROVÁ A MARKÉTA KUTILOVÁ, pouštní poutník BRUNO BAUMANN nebo populární „stand up cestopisec“ LADISLAV ZIBURA.

Nedělní program potom zahájí projekce dokumentu SRDCAŘI V AFRICE – STRACH MÁ VELKÉ ZUBY, na Haiti za kořeny černé magie můžete zavítat s režisérem VILIAMEM POLTIKOVIČEM, cestovatel BOB STUPKA povypráví o objevování Jižní Ameriky a o svůj perný rok strávený na šesti ze sedmi kontinentů se podělí cestovatel a fotograf PETR JAN JURAČKA. Neobvyklé setkání nabídne diashow DANA PŘIBÁŇE.

Gastronomický veletrh TOP GASTRO & HOTEL

Souběžně s HOLIDAY WORLD 2019 se uskuteční již 13. ročník gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL – jedna z nejvýznamnějších akcí ve svém oboru. Za poslední roky zaznamenává dynamický nárůst, v roce 2018 se veletrhu zúčastnilo celkem 143 vystavovatelů z 15 států.

Pro rok 2019 je připraven nový koncept veletrhu, který bude s veletrhem cestovního ruchu HOLIDAY WORLD velmi úzce propojen.

V rámci veletrhu TOP GASTRO & HOTEL 2019 se představí jednak firmy se zaměřením na vybavení hotelů, penzionů a restaurací, služby v oblasti gastronomie a hotelnictví a zcela nově také gastronomie a chutě z různých koutů světa.

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s celým světem. Další informace naleznete na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

Organizátor akce: ABF EXPO PRAHA spol. s r.o.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky: čtvrtek 9.30 – 18.00 a pátek 9.30 – 18.00

Pro veřejnost: pátek 14.00 – 18.00; sobota 9.30 – 18.00 a neděle 9.30 – 16.00

Vstupné:

čtvrtek 21. 2. a pátek 22. 2. do 14.00 (pouze pro odborníky) – předregistrace: 200 Kč (permanentka na 4 dny) // na místě: 500 Kč (permanentka na 4 dny)

pátek 22. 2 od 14.00; sobota a neděle 23. 2. – 24. 2. (pro veřejnost): základní vstupné na místě: 150 Kč // zlevněné vstupné: 100 Kč – senioři nad 60 let; ZTP; studenti (max. 26 let)

POZOR! Zákaz vstupu se psy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: