17. ročník Festivalu bollywoodského filmu je již za dveřmi a nabídne mix žánrů!

17. ročník Festivalu bollywoodského filmu je již za dveřmi a nabídne mix žánrů!

Výběr jihoasijské kinematografie, která svým rozsahem konkuruje americkému Hollywoodu, se od 17. do 20. října představí opět v pražském kině Světozor. Cílem festivalu je nabídnout vyvážený mix romantiky, akce, komedie a dramatu.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

V naprosté většině festival vybírá z toho nejlepšího přímo z letošní tvorby. Přehlídka indických filmů je jako vždy plná hvězd a dokazuje, že žánrově je indická tvorba opravdu rozmanitá. Ve čtvrtek festival odstartuje akčním filmem Bharat, na pozadí příběhu s osvědčenou dvojicí Salman Khan a Katrina Kaif se zde odráží celá historie moderní Indické republiky. Oficiální slavnostní zahájení však proběhne až před večerním snímkem Kalank/Skvrna, což je klasické, vizuálně podmanivé indické melodrama s pompézními tanečními scénami.

Komerčně nejúspěšnější bollywoodský film roku, Kabir Singh, uvede sobotní část programu. Romantické drama pojednává o lékaři z Dillí, který kvůli nešťastné lásce nastupuje sebedestruktivní cestu doprovázenou velkým množstvím alkoholu a drog. Legendární Amitabh Bachchan odpoledne odhalí kriminální zločin jako právník ženy obviněné z vraždy. Badla/Neviditelný host je postavený na překvapivých zvratech a jedná se o předělávku španělského snímku Contratiempo, jen s opačným rozdělením mužské a ženské role. „V sobotu večer pak především mladé diváky určitě přitáhne rapující Ranveer Singh ve filmu inspirovaném osudy dvojice skutečných rapperů z indického slumu“ zve Radim Špaček na snímek Gully Boy: Kluk ze štrýtu, který může velmi připomínat 8. míli s Eminemem v hlavní roli.

Do nabízeného mixu žánrů patří také dokumenty a regionální filmy ve „třetím“ sále, kde se kromě Best of Kashish, tradičního výběru z queer festivalu, představí mj. bengálský snímek Joyous Nights of a Ridiculous Man. „Tento film uvede v sále osobně režisér Sharad Raj, po delší době oficiální host festivalu,“ zmiňuje Radim Špaček.

Atmosféru Indie bude po celou dobu konání festivalu doprovázet indické jídlo a různé tematické stánky přímo v kině. K indické kultuře patří neodmyslitelně také tanec, proto v sobotu 19. října proběhne tradiční Bollywood party ve Futurum Music Baru na Smíchově.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: