Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: kosmopolitní Londýn, katedrály ve Winchesteru, Coventry, Canterbury, Windsor, Oxford, Shakespearovo rodiště Stratford upon Avon, jezerní oblast Lake District, skotská jezera Loch Ness, Loch Lomond, přírodní zajímavost Giant´s Causeway v Severním Irsku.

Cestopisy z Velké Británie

Británie je plná historických památek, katedrál, hrabství, hradů a muzeí. Sídla aristokracie jsou rozeseta po celé zemi. Na několika místech se nachází megalitické památky, z nichž nejznámější je Stonehenge ve Wiltshiru.

VELKA BRITANIE III.

Tento ostrovní stát je konstituční monarchií, jejíž hlavou je od roku 1952 královna Elizabeth II, která stojí i v čele Commonwealthu. Velkou Británii tvoří čtyři země Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko. Dále jí patří řada okolních ostrovů a závislá území v Gibraltaru i zámoří. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Velké Británie.

Zajímavosti ve Velké Británii

Britské ostrovy jsou známé především svým chladným, vlhkým podnebím. Jediné místo, kde přichází v úvahu koupání v moři, je na jihu Anglie v oblasti Cornwallu. Británie byla již v 19. století rozvinutou průmyslovou zemí, a tak je vysoce urbanizována. V Anglii a Walesu se nevyskytují téměř žádné lesy, krajinu zabírá farmářská půda a vřesoviště. Skotsko naopak pokrývá drsná jezernatá vrchovina, kde není hustota obyvatel tak vysoká.

Další fotky z Velké Británie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: