HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

23.12. Lety z a do UK jsou obnoveny. Při cestě z UK do ČR je nutné mít negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a nastoupit do 14-ti denní karantény nebo jít na test. Při cestě do UK platí nutnost karantény i trasovacího formulář. Pozemní cesty jsou omezeny.

21.12. Lety z UK do ČR jsou zrušeny, omezeny jsou také pozemní cesty.

1.12. Pro vstup do země je nutné vyplnit trasovací formulář. Karanténa je povinná.

Odkaz na formulář: https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

16.10.2020 Cestující do UK musí podstoupit 14-ti denní karanténu a při vstupu do země vyplnit trasovací formulář.

V případě pohotovosti volejte zdrama na linku 999 nebo 112.

V případě úrazu je v státních nemocnicích (NHS) využití pohotovosti zdarma

Británie je velmi bezpečná země, avšak tak jak v Čechách si je třeba dávat hlavně v noci pozor na opuštěných místech, a to především v Londýně a v centrech jiných velkých měst.

Většina nočních klubů zavírá mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní a v tomto čase se přilehlé ulice naplní skupinami společensky unavených lidí. Pokud tam nemusíte,  snažte se v této době těmto místům vyhýbat.

Vstup do barů ve fotbalovém dresu/oblečení v barvách mužstva co právě hraje zápas bývá zakázáno a všeobecně to není dobrý nápad. Rivalita mezi místními fotbalovými kluby (nejznámější asi mezi Celticem a Glasgow Rangers) bývá silná takže jestli fandíte místnímu mužstvu a chcete předejít nepříjemnostem a potyčkám, nedávejte to očividně najevo.

Jestli máte jakýkoliv problém, neváhejte zastavit policisty – ochotně Vám pomůžou či poradí.

Některé odlehlejší oblasti jsou téměř neobydlené a turistické chodníky nejsou běžně značené! Britské hory nesahají výškou na Alpy, Karpaty či Himaláje, ale jejich odlehlost vyžaduje opatrnost a správné vybavení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: