Peníze a ceny

[cut]Jednoduchý a často zároveň nejlevnější způsob je najít nocleh v soukromí. Ve velkých městech na vlakových a autobusových nádražích postávají ženy nebo bábušky s cedulí kvartira nebo komnata, které pronajímají na několik nocí. Čím rozvinutější je ve městě cestovní ruch, tím větší šance je získat levné ubytování. Bez problémů tento systém funguje v Oděsse, na Krymu, ve Lvově a v Kyjevě. V ostatních městech, kde nejsou bábušky tak často k vidění, většinou stačí se zeptat nějakého taxikáře – ti většinou mají někoho známého a za 2-3 dolary vás k němu odvezou.

Ceny jsou poměrně stabilní. Cena může kolísat podle sezóny a někdy lze i menší část usmlouvat. V Kyjevě stojí pokoj pro dva lidi okolo 15-20 USD, čím více nocí, tím menší může být cena. V ostatních městech okolo 5 USD na osobu.[/cut]

Ubytování v hotelech je poměrně drahé, nocleh ve větším městě mimo Kyjev se pohybuje od 150 UAH za dvoulůžkový pokoj. V turisticky atraktivnějších místech lze sehnat ubytovnu za méně peněz, ale tam obvykle funguje ubytování v soukromí. Hotel má smysl v případě malých měst, kde nenajdete žádné ubytování v soukromí.

Turbázy se vyskytují především v Karpatech a na Krymu. Obvykle stačí na přespání, přípravu nějakého jídla a cena se pohybuje do 25 UAH. Díky cestovnímu ruchu dnes turbázy znovu vyrůstají v Karpatech, kde je najdete prakticky v každé větší vesnici.

Pozor na podvody ve směnárnách. Sami si dopředu spočítejte, kolik máte dostat a vše si pečlivě zkontrolujte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: