Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: římské ruiny Viminacijum, archeologická naleziště Vinča, Lepenski Vir, pravoslavný klášter Sv. Ahilija, národní parky Tara, Kopaonik, Zlatibor a Fruška Gora, metropole Bělehrad.

Cestopisy ze Srbska

Srbsko je jedním z potomků bývalé Jugoslávie. Do dějin se vepsalo krvavě díky někdejšímu vůdci Miloševičovi, který se svou ideí Velkého Srbska přinesl válku a zmar miliónů lidských životů. Od roku 1992 tvořili Srbové soustátí s Černou Horou, jejíž obyvatelé si ale v červnu 2006 odhlasovali odtržení.

Klášter Studenica, Srbsko

Srbové se nicméně umí bavit, pracovat i prosazovat svou. Mladí lidé sledují módu, vždy jsou dokonale sladění, voňaví, i když je venku 35 °C a v autobuse ještě z doby komunistického režimu o 20 stupňů více, s úsměvem na rtech a cigaretou v ruce. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Srbska.

Zajímavosti v Srbsku

Hlučná rozvíjející se města jsou jednou tváří Srbska. Tou druhou je krásná a bohatá příroda, kterou naleznete v četných národních parcích a přírodních rezervacích s krasovými jeskyněmi, termálními vřídly a jezery. Z dob Římského impéria byly na území Srbska objeveny ruiny antických měst. S příchodem křesťanství bylo vystavěno množství pravoslavných kostelů a klášterů, které jsou zachovány dodnes a zpřístupněny návštěvníkům. Určitě si nenechte ujít prohlídku největší církevní stavby Srbska klášter Dečany a nejvýznamnější klášterní komplex středověkého Srbska a velké duchovní a umělecké centrum srbského národa Studenica.

Další fotky ze Srbska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: