Kuchyně

Ne ne … Melanésie není samostatný stát. Jedná se o uskupení ostrovů ležících od Timoru na východ. Národy, které zde žijí připravují jídlo úplně jinak než my. Poměně složitá a zdlouhavá příprava pochoutky přitom dá zabrat nejen ženám a vyžaduje týmovou práci. Pamatujte – žádná kuchyňská linka, žádný sporák a žádné nádobí! Všechny tyto “naše” rekvizity k vaření jsou jen k smíchu a hlavně zcela zbytečné! Jste připraveni? Tak jdeme na to! Nejprve se rozdělíme do dvou týmů – muži, ženy. Předpokládejme, že muži již nalovili dostačující várku masa a teď během jejich odpočinku je řada na Vás, ženy. Přinesete z džungle potřebné ingredience (salát a brambory). K tomu budete potřebovat prostorné síťovky, které se nosí na zádech.

01

Muži se rozdělí na dvě skupinky. Jedna má za úkol připravit maso (v tomto připadě vepřové)

02

a druhá začne hloubit jámu.

03

Místo našich dřevěných prnének nebo alobalu se používají listy banánovníků. Poté jámu hezky vysteleme vysokou trávou a banánovými listy, aby to dobře hřálo. Jak jistě tušíte … připravujeme “sporák”.

05

Mezitím příprava brambor a salátku je v plném proudu.

06

Naše siláky čeká nejtěžší úkol: pořádně nahřát kameny na speciálním roštu.

07

Pak jen stačí zabalit maso do banánových listu, dohodit pár kuřátek a salát mezi rozžhavené kameny, samozřejmě vše důkladně zaisolovattravou. Přenášení kamenů do jámy je dosti nebezpečné, ale naši borci moc dobře vědí co dělají. Po hodince čekání stačí kameny odházet a nastupují ženy k “vyproštění” naší pochoutky.

09

Konečně … po šesti hodinách těžké práce bude oběd! Slabší nátury už sice mají v sobě několik rybek z potoka, ale stejně se těší na chutné masíčko. Rozdělení stravy: dospělí maso … děti kukuřice!!!

11

13

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: