Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: trekking ve Vysokých a Nízkých Tatrách, výlet lanovkou na Lomnický štít, Štrbské pleso, centrum outdoorových aktivit v Liptově, Devínsky a Spišský hrad, Demänovská ledová jeskyně, Dobšinská ledová jeskyně, městské památkové rezervace Bardejov a Banská Štiavnica.

Cestopisy ze Slovenska

Slovensko je nejbližším sousedem České republiky ve Střední Evropě. Země  se může pochlubit množstvím přírodních a historických památek. Severním a středním oblastem dominují  horské masivy, které jsou součástí Západních Karpat. Pohoří  zahrnuje Malé Karpaty, Slovenské rudohoří, Javorníky, Beskydy, Vysoké a Nízké Tatry.

Zapadne Tatry pred súmrakom

Nejvyšším bodem Vysokých Tater je Gerlachovský štít, dosahující výšky 2 655 m. Při hranici s Maďarskem se nachází dvě rozsáhlé nížiny Podunajská a Východoslovenská nížina.  V zemi i nadále přetrvávají  konfliktní vztahy se silnou maďarskou menšinou. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Slovenska.

Zajímavosti ve Slovensku

Na Slovensku se nachází 9 národních parků, množství chráněných krajinných oblastí a přírodních rezervací. Rozsáhlé lesní porosty jsou domovem volně žijících medvědů, vlků, rysů, divokých koček, svišťů, vyder, kun, norků a kamzíků. K návštěvě láká nespočetně krásných lokalit jako je Malá a Velká Fatra, Spišská Magura, Slovenský kras, Roháčská dolina nebo pohoří Vihorlat. Bohatá historie slovenských měst vás okouzlí původními i středověkými stavbami. O tom, že by neměly uniknout vaší pozornosti svědčí i fakt, že 18 z nich bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Bardejov a Banská Štiavnica dokonce figurují na seznamu UNESCO.

Další fotky ze Slovenska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: