HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

26.11.2020 Pro vstup do země je nutná 14-ti denní karanténa, kterou je možné zkrátit po 8 dnech (negativním) testem. Při předložení negativního testu (ne staršího 48 hodin) je možné strávit v zemi 3 dny bez karantény.

16.10.2020 Cestovatelé z ČR mohou vstoupit, je ale možné, že bude vyžadována karanténa.

O kriminalitě v Rumunsku panují v Čechách velké předsudky, ta se ve skutečnosti výrazně neliší od kriminality v ČR. Ve větších městech je třeba dávat pozor na své osobní doklady, pouliční krádeže a žebrání. Peníze se doporučují měnit pouze v bankách a oficiálních směnárnách. [cut] Mezi další nekalé praktiky, které vás mohou potkat, patří kontroly falešnými policisty. [/cut] V Rumunsku se vyskytuje poměrně velké množství zatoulaných psů, případy pokousání nejsou ojedinělé. Naopak konzumace a pašování drog jsou zde trestány oproti zvyklostem v ČR velmi tvrdě.

V Rumunsku platí průkaz evropského zdravotního pojištění (EHIC), na jehož základě je občanům Evropské unie poskytována nezbytná lékařská péče. To se však nevztahuje na repatriaci do ČR.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: