HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

28. 4. Rakousko vydalo informaci o rozvolňování covid opatření k 19.5., kdy by se měli otevřít gastronomické, ubytovací a ostatní volnočasové služby. Ve spojení s tímto rozvolněním se Rakousko chystá uvolnit i režim a hranicích. Rakousko bude vycházet z „evropského semaforu“ a umožní vstup cestovatelům ze zemí v „zelené“ a „oranžové“ barvě bez testů a karantény. Pro země „červené“ bude potřeba test a pro ostatní zůstane v povinnosti karanténa. Za stávajících čísel to pro Čechy zatím není úplně ideální, ale dle předpokladu zlepšujících se čísel i rozvolňování u nás bychom se do parametrů oranžových zemí mohli do 19.5. dostat a Rakousko by se nám otevřelo pro cestování za zážitky! S CK Kudrna se můžete vydat na ferraty, vodácký kurz, nebo si vybrat z mnoha dalších zájezdů.

14. 4. Při příjezdu z ČR je vyžadována 10 denní karanténa, a to i po povinném předložení negativního (antigenního či PCR) testu, který nesmí být starší než 72 hodin. Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 není důvodem k upuštění od povinnosti testu/karantény. Karanténu je možné ukončit, pokud osoba nejdříve pět dní po příjezdu absolvuje PCR či antigenní test na SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (náklady na test si hradí sama).

Test nemusí mít děti do dovršení 10. roku věku, pokud cestují společně s dospělou osobou (např. rodič, učitel, vedoucí sportovní skupiny).

Povinnost test/karanténa se nevztahuje na osoby při průjezdu Rakouskem bez zastávky. Další výjimky naleznete zde.

Pendlerů z pracovních důvodů, školáků a studentů za účelem školní docházky a osob pravidelně cestujících do/z Rakouska za životními partnery a rodinou se týká povinnost překládat lékařské osvědčení o absolvování antigenního či PCR testu s negativním výsledkem, který je platný 7 dní od okamžiku odběru. K tomuto je nutno doložit sídlo zaměstnavatele v Rakousku. 

Vyžaduje se také elektronická registrace, kterou je nutné opakovat vždy při předložení nového testu nebo při změně zadávaných údajů. Zde naleznete formuláře, které jsou od 15. ledna 2021 při příjezdu do Rakouska vyžadovány. Registrace se nevyžaduje při tranzitu.

Osoby, které přijíždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu a prokáží toto letenkou, nemají povinnost test na Covid-19/karanténa za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět z letiště na hranice s ČR absolvují na rakouském území bez zastávky (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC je přípustné). Rovněž nemají povinnost elektronické registrace. Totéž platí pro osoby, které někoho na letiště nebo z letiště vezou. Ve všech zmíněných případech je nutno doložit cestu z/na letiště letenkou.

Od 15. ledna 2021 je při příjezdu do Rakouska vyžadována elektronická registrace – odkaz na formulář zde.

Od 14. ledna je 42 menších přechodů uzavřeno – ostatní zůstanou otevřené.

Od 9. ledna obnovilo Rakousko kontroly na hraničních přechodech s ČR.

19.12.2020 Je nutná 10-ti denní karanténa, kterou je možné po 5 dnech ukončit negativním testem. Tranzit je možný.

1.11.2020 Do Rakouska nyní čeští turisté mohou už jen s negativním testem (ne starším 72 hodin). V opačném případě je nutná karanténa a následný test. Navíc se není možné ubytovat za účelem turismu.

Tranzit na letiště je možný i bez testu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: