HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

16.10.2020 Pro vstup je nutné vyplnění zdravotního dotazníku a následná 10-ti denní izolace.

Nizozemsko je považováno za velmi bezpečnou zemi. Zejména na turistických místech je však dobré dávat si pozor na osobní věci. Ze strany českého ministerstva zahraničí platí nedoporučení nocovat ve volné přírodě a ponechávat automobily například na odpočívadlech bez dozoru, v takovém případě totiž hrozí odtah vozu policií. Policisté rovněž mohou udělit pokutu každému, kdo dle jejich uvážení uchovává ve své bezprostřední blízkosti nebezpečné předměty, jako jsou pepřové spreje či nože.

Nizozemsko je pověstné svým liberálním přístupem k drogám. Jejich užívání je zde ale pečlivě regulováno a čím dál tím více omezováno. Je tedy nutné dbát na dodržování nizozemských zákonů.  Populární jsou zejména tzv. coffee shopy v Amsterdamu, kde se smí legálně kouřit marihuana. Tyto speciální bary jsou už vlastně jediným místem v Nizozemsku, kde je po zákazu z roku 2013 stále povoleno prodávat marihuanu cizincům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: