HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: zbytky antických měst Heraclea a Stobi, kláštery sv. Jovan Bigorski, sv. Nauma, cerkva sv. Georga, jezero Matka, památky v Prilepu, Skopje, Štipu a Strumice, lázně Banjsko a Kezovica, orientální památky v Tetovu, národní park Pelister.

Cestopisy z Makedonie

Republika Makedonie je balkánská republika, která bývala součástí někdejší Jugoslávie. Její divoké dějiny z ní učinily pestrou směsici islámských a pravoslavných kultur. Právě komplikovaná historie přenáší problémy i do dnešní doby. Řekové odmítají uznat název země, neboť současná republika Makedonie se neshoduje s historickým územím označovaným Makedonie, které zasahuje zčásti na nynější řecké území.

Makedonie

Nezávislost Makedonie vyhlásila v roce 1991. Zemi přímo nezasáhla balkánská válka, v roce 1999 ji však během konfliktu v Kosovu zaplavili albánští uprchlíci, kteří dali vzniknout lokálnímu ozbrojenému sporu mezi vládou země a albánskými ozbrojenci. Tato doba je však dávno pryč a návštěvy se nemusíte vůbec bát. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Makedonie.

Zajímavosti v Makedonii

Makedonie se rozkládá na pomezí středomořské a eurosibiřské vegetační zóny, což je příčinou bohatosti fauny i flóry. Je to neuvěřitelně zelená země s úrodnými sady a vinicemi. Nachází se zde rozmanitý mix středověkých klášterů, starých tureckých bazarů i pravoslavných kostelů. V posledních letech se stal velmi populárním klášter Traskavec ztracený v horách poblíž města Prilep.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: