Covid, zdraví a bezpečnost

30. 8. Do červené kategorie se přesunula MADEIRA. Na cestu tam potřebujete max. 48 hodin starý antigenní test/očkování/prodelání nemoci. Cesta zpět je pro očkované a ty, kteří nemoc prodělali, bez omezení. Jinak je nutné absolvovat test před odjezdem do ČR, pak test v ČR po návratu a vyčkat v karanténě na negativní výsledek testu.

13. 8. MADEIRA se přesunula na cestovatelském semaforu do oranžové kategorie. Pro neočkované stačí PCR nebo antigenní test do 5 dnů po příjezdu.

19. 5. Právě teď je nejlepší čas na to, vycestovat na MADEIRU! Stačí vám max. 72 hodin starý PCR test. Je ale i možnost testování zdarma na letišti na Madeiře. Výsledek testu je znám do 12 hodin, většinou ale dříve. Do té doby jsou cestující ve svém ubytovacím zařízení. Ten, kdo přiletí s negativním testem již z původní destinace, má nárok na bezplatný test při návratu do země původu. Každopádně antigenní test, který nyní vyžaduje česká strana stojí na ostrově od 20 do 40 EUR. Madeira uznává doklad o dokončeném očkování a též potvrzení o tom, že cestující v posledních 90 dnech prodělal onemocnění. Před odletem z ČR je potřeba vyplnit https://madeirasafe.com/#/  formulář. Děti do 12 let test podstoupit nemusí. 7

5. 5. Pro vstup je třeba maximálně 72 hodin starý PCR (lze i zdarma po příletu na Madeiru, ale na výsledek se může čekat až 72 hodin). Dále vyplnit formulář na webu madeirasafe.com

Očkovaní: potvrzení o úplném očkování vás zbaví povinnosti PCR testu.

Po prodělání nemoci Covid-19: lékařská zpráva o vyléčení z Covidu-19 v uplynulých 90 dnech vás zbaví povinnosti PCR testu.

20. 4. Podmínky vstupu na MADEIRU jsou příznivé! Madeira a i celé Portugalsko je nyní v českém semaforu, který určuje podmínky návratu, oranžové. To znamená, že musíte mít před odletem negativní antigenní test 24h před nástupem do letadla (cca 20 Eur) nebo PCR 72 hodin a po příletu NEmusíte absolvovat sebeizolaci ani další test. Před odletem na Madeiru je nutné mít negativní PCR test (ne starší než 72 h) a vyplnit „Zdravotní formulář“ pro vstup na Madeiru a vyplnit „Příjezdový formulář“ do ČR. Po příletu do ČR stačí prokázat se předodletovým antigenním testem (ne starší než 24 h) a nosit roušku nebo respirátor. Nově bez testu mohou do země vstoupit cestující, kteří doloží potvrzení o zotavení z COVID-19 (v posledních 90 dnech) nebo potvrzení o očkování. V těchto případech, na cestě z ČR, stačí pouze antigenní test nutný pro vstup do letadla.
Usnadněte si cestu a vydejte se na Madeiru s CK Alpina!

20. 2. Do Portugalska lze cestovat pouze v nezbytných případech, ale pro vstup na MADEIRU je potřeba jen negativní test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu. Opatření na ostrově jsou sepsána zde. Cestovatelům na Madeiru je doporučeno absolvovat test na Covid-19 již v ČR před odletem, aby se vyhnuli možné karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov. Pro inspiraci doporučujeme tento článek.

18. 2. 2021 V případě Madeiry je nezbytný negativní test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu + další opatření (přesné náležitosti dokumentu viz odkaz v bodu 4 níže). Důrazně doporučujeme cestovatelům na Madeiru absolvovat test na Covid-19 již v ČR před odletem, aby se vyhnuli možné déletrvající karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov.

16.10.2020 Madeira má oproti Portugalsku zvláštní opatření. Všichni návštěvníci musí nosit masky na všech (otevřených i uzavřených) veřejných prostorách. Před příletem je nutné vyplnit online dotazník a přinést negativní výsledky testu, nebo jít na testy po příletu (zahrnuje izolaci do výsledků). Rovněž je kontrolována teplota. Návštěvníci jsou monitorovaní skrz aplikaci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: