ROZHOVOR: Poutí k branám Orientu s Nicolette Havlovou
Příroda

ROZHOVOR: Poutí k branám Orientu s Nicolette Havlovou

Nicolette se vydala na pěší pouť z rodného Havířova až do dalekého Turecka přes Slovensko, Maďarsko, rumunský Banát, Srbsko a Bulharsko. Jak její cesta probíhala? Jaké útrapy a patálie jí potkaly, a co si naopak z cesty odnesla? To vše se dozvíte v rozhovoru, který je zároveň i pozvánkou na banátské slavnosti k 200. výročí od příchodu prvních krajanů.

Objevte krásy „zeleného cestování“, ušetříte přírodu a třeba i zlepšíte svou fyzickou kondici
Praktické rady na cesty

Cestování milujeme! Ale právě doprava má na svědomí velké procento znečišťování ovzduší a životního prostředí vůbec, a je proto velmi důležité dobře zvážit, jaké dopravní prostředky budeme k přepravě a cestování využívat.

Rakousko – maďarským pomezím mezi vinicemi a termály

Rakousko – maďarským pomezím mezi vinicemi a termály

Pohodový začátek a konec sezóny na rakousko-maďarském pomezí nás provede po cyklostezkách vinicemi i rákosem kolem Neziderského jezera s nadprůměrným počtem slunečních dní. Kolem skvostného zámku Eszterházy ( „maďarské Versailles“) se vydáme na jih krajinou modré frankovky do termálních lázní v Büku. Naší pozornosti jistě neuniknou stylové vinařské vesnice se svůdnými sklípky na trase.

Na kole podél Dunaje do Budapešti
Cyklocestování

Na kole podél Dunaje do Budapešti

Dunaj je se svými 2900 km po Volze druhou nejdelší řekou Evropy a hlavním tokem Maďarska. Pramení ve Schwarzwaldu na jihu Německa a ústí v Rumunsku do Černého moře. Dunaj, jako jediná řeka na našem kontinentě tekoucí od západu na východ, hrál po celá tisíciletí významnou roli v historii mnoha národů.