Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Vilnius s četnými památkami, centrum vzdělanosti Kaunas, lázně Druskininkai, národní park Kuršiu Neria, město Nida na Kurské kose, Vrch křížů ve městě Šiauliai, městečko Trakai v oblasti ostrůvků a jezer.

Cestopisy z Litvy

Litva je nejjižněji položená a zároveň největší ze tří pobaltských zemí. Nezávislost Litva vyhlásila již v roce 1990, avšak odpovědí byla intervence ruské armády a napětí, které skončilo až o rok později uznáním Litvy jako samostatného státu ostatními zeměmi světa včetně samotného Ruska.

Kostelík, Litva

Povrch Litvy tvoří převážně rovina, průměrná nadmořská výška zde činí pouhých 99 m. Nejvyšší vrchol dosahuje výšky jen 293,6 metrů. K Litvě patří i severní část známé Kurské kosy, úzkého písečného poloostrova vybíhajícího z Kaliningradské oblasti. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Litvy.

Zajímavosti v Litvě

Země nabízí k návštěvě řadu historických památek, ale také zajímavé pobřeží, kde lze provozovat vodní sporty a v zimě rybaření na ledu. Jedním z lákadel jsou písečné duny na poloostrově Kurská kosa. Stranou zájmu turistů nezůstává samozřejmě město Vilnius, ale ani jaderná elektrárna Ignalina.

Další fotky z Litvy si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: