Stručný průvodce

Pokud jste milovníky jara, na Kanárských ostrovech budete po celý rok jako v ráji. V zimě teploty neklesají pod 18 °C, a proto zejména Evropané rádi tráví nevlídné měsíce na tomto atlantském souostroví.

V letním období sice teploty šplhají přes třicítku, ale díky všudy přítomným kopcům stačí k ochlazení pouze změna nadmořské výšky. Dominanta největšího ostrova souostroví a zároveň nejvyšší vrchol Španělska, hora Pico del Teide, se tyčí do úctyhodné výšky 3718 m.

Sedm malých ostrovů a tolik odlišných míst. Na své si zaručeně přijdou příznivci aktivní dovolené i plážoví povaleči. Jestli si nedokážete nebo nechcete vybrat pouze jediný ostrov, poměrně snadno se mezi nimi dá přejíždět lodí. I přestože La Palma je často označována jako nejkrásnější z ostrovů, není možné žádný z nich označit za ten nej.

Tenerife a Gran Canaria patří mezi nejnavštěvovanější ostrovy, známé svými pobřežními letovisky s přeplněnými plážemi a hlučně se bavícími turisty. Jízda autem po letoviscích je jen pro silné nátury. Všudypřítomné jednosměrky vytváří z úzkých ulic měst nerozluštitelný labyrint, ve kterém davy lidí mají vždy absolutní přednost. Ti šťastlivci, kterým se nakonec podaří dojet do cíle, aniž by jeli v protisměru, či si nevezli někoho na kapotě, většinou nenajdou místo k parkování.

Nevyhledáváte-li bary a casina, či Vás děsí němečtí důchodci a opilí teenageři ze Skandinávie, stačí odjet pouze pár kilometrů od pobřeží. Téměř ihned krajině začnou dominovat klidné vesničky, pralesy a vyhaslé sopky. Naštěstí se mnoho turistů neodváží vzdálit na dohled od svých all inclusive hotelů a liduprázdnou krajinu není těžké najít ani na nejrušnějších ostrovech.

Prahnete-li vyloženě po samotě, zamiřte na nejmenší z ostrovů El Hierro. Je málo známé a tudíž nejpřirozenější. Drsná krajina, vítr, ještěrky a rybářské vesnice jsou ideální kombinací pro ty, kteří potřebují skutečně zastavit a odpočinout. Fuerteventuru proslavily její nekonečné písčité pláže a je doslova rájem pro milovníky vodních sportů. Údajně na tomto ostrově žije více koz než lidí. Lávová pole, sopečné kužely a architektura Césara Manriqua jsou stěžejním lákadlem ostrova Lanzarote.

La Palma je proslulá svojí nedotčenou přírodou a je nestrmějším ostrovem na světě. Poslední sopečný výbuch zde byl v roce 1971. Paradoxně její výhodou je absence pláží, tudíž přijatelné množství turistů. Místní observatoř se špičkovým vybavením je považována za jedno z nejvhodnějších míst k pozorování hvězd na světě. Zdánlivě nepřístupná La Gomera je proslulá svým padajícím kamením, nesjízdnými cestami i novodobými Hippies. Kryštof Kolumbus na La Gomeře naposledy doplnil zásoby jídla, než se vypravil objevit Ameriku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: