Covid, zdraví a bezpečnost

24. 9. Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru).

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

1. 7. Kanárské ostrovy se přesouvají do seznamu červených zemí. Při zpáteční cestě tedy již nestačí očkování / prodělání nemoci, ale je nutný test před cestou do ČR (po návratu do ČR už další není třeba).

13. 5. Pro vstup na KANÁRSKÉ OSTROVY vám stačí pouze negativní PCR test. Vydejte se například na ostrov Lanzarote. Máme pro vás tip na skvělý trek sopečnou krajinou! Trek vede napříč národním parkem Timanfaya v pohoří Montañas del Fuego, kde se můžete těšit na sopečný kráter Montaña Blanca a nádherné výhledy na oceán. Když už ale na Lanzarote budete, máme pro vás tajný tip – trek na ostrůvku La Graciosa!

23. 3. Dálková turistická trasa GR 131 se klikatí sopečným terénem přes celé KANÁRSKÉ OSTROVY. Na Tenerife, největším ostrově z Kanárského souostroví, měří 87 km. Tato klasická trasa je rozdělena do etap zvládnutelných za 5-6 dní a vede z vesničky La Esperanza na severovýchodě ostrova do osady Chasna u Arony na jihozápadě. Když si ji podle našeho průvodce trochu upravíte, vystoupáte i na sopku Pico del Teide, nejvyšší horu celého Španělska. Na Kanárské ostrovy stále stačí pouze negativní PCR-test.

4.3. Info od šéfredaktorky SvětOutdooru.cz Natálie Kohoutkové, která se vrátila z KANÁRSKÝCH OSTROVŮ, konkrétně z ostrova La Palma s přestupem v Madridu: Při přestupu bylo možné opustit letiště, pro vstup na letiště v Madridu chtěli vidět letenku či boarding pass. (Kanáry jsou v semaforu červené, Španělsko tmavě červené, proto přestup nesmí přesáhnout 12 h, jinak platí jiná omezení pro vstup do ČR). Z Madridu jsme letěli do Vídně, tam se dají udělat do půl hodiny PCR testy za 35 eur.
Odlety a přílety z a do VÍDNĚ: Na letišti ve Vídni se dají udělat do půl hodiny PCR testy za 35 eur – viz zdravotnické centrum na letišti. Na českých hranicích nikdo nic nekontroloval (ale při cestě do Vídně mohou Rakušané, chtít vidět letenku). Před vstupem do ČR je potřeba vyplnit příjezdový formulář . Po příjezdu do ČR je potřeba sebeizolace a do 5 dnů podstoupit PCR test. Výsledky obou testů je pak potřeba nahlásit na hygienu.

24. 2. Na KANÁRSKÉ OSTROVY stačí pouze negativní test. „Každý z osmi Kanárských ostrovů má vlastní hodnocení míry rizika a od toho se odvíjí aktuální opatření. Ostrov La Palma, stejně jako Tenerife a La Gomera jsou na stupni 1 čili omezení jsou nejmenší. Aktuálně jsou zrušené veřejné události, jako je např. tradiční slavnost Los Indianos, nebo noční zábava. Zavřená jsou některá dětská hřiště a piknikové zóny, např. u Refugia de Pilar. Restaurace i obchody jsou otevřené, roušky se nosí všude ve veřejných prostorech, i venku na ulici. Doporučuje se udržovat odstup aspoň 1,5 m.“ Přečtěte si rozhovor se šéfredaktorkou SvětOutdooru.cz Natálií Kohoutkovou.

15. 2. Šéfredaktorka SvětOutdooru.cz Natálie Kohoutková nám řekla, jaké je cestovat aktuálně po KANÁRSKÝCH OSTROVECH: „Pro vstup do Španělska je nutný negativní PCR test starý max. 72 h a je potřeba vyplnit dotazník španělského ministerstva (vygeneruje QR kód). Při vstupu na palubu letadla do Madridu chtěli QR kód vidět, stejně tak při přistání na La Palmě, na Kanárských ostrovech. Krom toho bylo před opuštěním letiště potřeba předložit negativní výsledek PCR testu a teplotu snímala kamera. Restaurace i obchody jsou otevřené, roušky se nosí všude ve veřejných prostorech, i venku na ulici. Při konzumaci v restauraci se rouška sundavá. Místní jsou přátelští, nemají k turistům výhrady.“ Celý rozhovor si přečtěte zde.

2. 2. 2021 Aktuální informace o cestě na KANÁRSKÉ OSTROVY: Průjezd na letiště ve Vídni byl bez problému – na hranicích (v Mikulově) chtěli vidět pas a letenky, doprava v neděli časně ráno nulová. Na letišti ve Vídni určitě mít respirátor, v roušce bylo jen pár jedinců, ostraha se na mě dívala značně nelibě, že respirátor nemám, ale pustili mě. Děti do 2 let stejně jako u nás roušky mít nemusí. Pro vstup do Španělska je nutný negativní PCR test starý max. 72 h a je potřeba vyplnit dotazník španělského ministerstva (vygeneruje QR kód). Při vstupu na palubu letadla do Madridu chtěli QR kód vidět, stejně tak při přistání na La Palmě, na Kanárských ostrovech. Krom toho bylo před opuštěním letiště potřeba předložit negativní výsledek PCR testu a teplotu snímala kamera. Děti do 6 let test mít nemusí. Na Kanárech se nosí roušky všude krom pláže, přírody a při konzumaci v restauracích. Obchody i restaurace jsou otevřené. Všude jsou stojany s dezinfekcí na ruce. Teplota 25 stupňů.

2.11.2020 Od listopadu se turisté musí při příletu prokázat negativním testem na koronavirus.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: