HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Letecká doprava je nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem dopravy do Itálie. Máte na výběr z několika pravidelných linek týdně, které zajišťuje mimo jiné národní italská letecká společnost Alitalia. Letouny létají z Prahy do Říma a Milána.[cut]

Autobusem se do Itálie dostanete poměrně snadno, protože pravidelné spojení zajišťuje řada společností včetně italských. Většina autobusů míří do Říma, Milána a Neapole, a to z Prahy nebo Brna. Mezinárodní spojení s evropskými státy provozuje největší italský dopravce, společnost SITA.

Cesta vlakem do Itálie je dražší než autobusová doprava. Itálie má pravidelné železniční spojení se sousedními státy. Z České republiky vede trasa přes Vídeň a odtud přes Brennero (Brenneropas) nebo Tarvisio do Itálie (cesta z Prahy přes Vídeň do Říma trvá 25 hodin). Využít můžete i pravidelné linky přes Mnichov, odkud se pokračuje přes Brennero do Itálie.

Doprava v zemi

Po Itálii se nejčastěji létá mezi Římem, Milánem, Neapolí, Turínem, Benátkami, Janovem, Bolognou, Florencií, Pisou a Palermem.

Pravidelné autobusové linky jezdí na dálkových trasách mezi velkými městy i na krátkých lokálních trasách.

Cestování po italských železnicích je rychlé a příjemné, ale oproti autobusové dopravě je dražší. V zemi funguje řada pravidelných linek, které plují mezi pevninou a jednotlivými ostrovy.

Vzhledem k přímořskému charakteru země je trajektová doprava velmi rozšířená.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: