Doprava

Příjezd a odjezd:

Irsko je ostrovní země. Nejrychlejší a nejlevnější transport z Česka je spoj Praha – Dublin, který zajišťuje Ryanair nebo Aer Lingus. Čím dříve letenku koupíte, tím více ušetříte.

Doprava v zemi:

Spojení mezi městy a vesnicemi je zaijštěno autobusovými spoji. Cena jízdného je poměrně drahá, výhodou je dostupnost Wi-Fi ve vozech. Autobusy jezdí cca co 20-30 minut. Problém může nastat ve večerních hodinách, kdy poslední autobusy jedou kolem 23 hodiny a ráno vyjíždějí až kolem 6 (město Cork). Pokud se v Irsku chystáte strávit delší čas, je dobré si zařídit Leap card, na kterou si pošlete nějakou finanční částku a v autobusech/ automatech a autobusových náfražích ji využijete při placení, cena lístků se sníží o 20%. ( https://www.leapcard.ie)
Informace o jednotlivých spojich

Cestovat se dá i vlakem. Moje zkušenost je koupit lístek na vlak předem přes internet a na vlakovém nádraží si lístek vytisknout v příslušném samooblužném automatu.

Pokud se například chystáte z Dublinu (z letiště, centra města) do Corku, nebo jiného města, je dobré si koupit lístek přes internet, nejen že ušetříte, ale také máte jistotu, že daný čas, který jste si vybrali při rezervaci do autobusu nastoupíte. Do autobusu jsou přednostně nabírání právě lidé s online rezervací. A to i pokud stihnete autobus o hodinu dříve a nebo naopak, se zpozdíte a stihnete až následující autobus. Frekvence je cca co hodinu a to po celý den (Dublin airport – Cork). Samozřejmostí je Wi-Fi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: