HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

Irsko začne od 19. července vítat turisty. Přejde totiž na digitální certifikát EU COVID PASS. Cestující, kteří přijedou/přiletí z EU do Irska s digitálním certifikátem, kde budou mít nahrané platné očkování, certifikát o prodělání nemoci nebo negativní PCR test, již nebudou muset podstupovat 14 denní karanténu. Děti 7-18 let, které nebyly očkovány, musí nadále přicestovat s negativním PCR testem (ne starším 72 hod). Karanténu nemusí podstoupit. Před příjezdem nutno vyplnit příjezdový formulář.

2. 6. Povinnost prokázat se negativním PCR testem při příjezdu. Dále platí povinnost při vstupu do Irska vyplnit online formulář COVID-19 Passenger Locator Form a nutnost podrobit se 14denní karanténě v místě uvedeném ve formuláři. Před cestou zpět do ČR veřejnou dopravou nutný test. Očkovaní jsou osvobozeni od karantény a testu již 22 dní po první dávce.

16.10.2020 Cestující musí nastoupit 14-ti denní karanténu a vyplnit trasovací dotazník.

Irsko je nekonfliktní země, osobně jsem se nesetklala z žádnými problémy či násilnostmi a to i ve večerních hodinách. Naopak, Irové jsou velmi milí a ochotní pomoci či poradit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: