HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická metropole Nuuk, ledový hotel v Kangerlussuaqu, Národní park ve východním Grónsku, staré dřevěné domy v Qasigiannutu, ledová pole v jižním Grónsku.

Cestopisy z Grónska

Grónsko je největší ostrov světa, který leží severovýchodně od Kanady mezi Arktickým a Atlantickým oceánem. Z 81procent jej pokrývá led, jenž místy dosahuje mocnosti až 3000 metrů. Pouhých 15 procent území je bez ledu. Země vlastní zhruba pětinu světových zásob pitné vody.

GRONSKO

Geograficky je Grónsko součástí Severní Ameriky, ale historicky, politicky a ekonomicky je zemí velmi propojenou s Evropou. Dánská kolonizace tu započala v 18. století, i když už několik set let předtím zde byly vikingské osady. Oficiální součástí Dánska se Grónsko stalo v roce 1953. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Grónska.

Zajímavosti v Grónsku

Grónsko dneška je vysoce závislé na rybolovu a exportu ryb, nejdůležitější zdroj příjmů je lov garnátů. Jediným sektorem, který nabízí jistý potenciál růstu, je turismus, ačkoliv jeho rozvoj je limitovaný krátkou sezónou a vysokými náklady.

Další fotky z Grónska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: