Doprava

Finsko disponuje dobrou dopravní sítí složenou z lodní, vlakové, silniční, autobusové i letadlové dopravy. Jež umožňuje i jednoduchý přístup do země.

Doprava do země

Pokud cestujete přímo z Čech, ať už jakýmkoli způsobem, cesta povede pravděpodobně přes hlavní město Helsinky.

Rozhodnete-li se využít leteckou dopravu, můžete cestovat například se společností FinnAir nebo s nízkonákladovou společností Norwegian, která často nabízí akční ceny letenek z Prahy do Helsinek a zpátky. V závislosti na vaší konečné destinaci pak můžete letět z Helsinek do dalších částí Finska, kde se nachází letiště i u obcí jen s pár tisíci obyvateli.

Pakliže cestujete autem, můžete zvolit cestu přes pobaltské státy a následně využít trajekt z Tallinnu do Helsinek např. se společností Tallink Silja Line. V případě, že nejedete autem a chcete se přeplavit z Estonska do Finska, nejrychlejší a pravděpodobně také nejlevnější možnost této plavby poskytuje společnost Linda Line.

Doprava v zemi

Přestože Finsko zabírá poměrně velké území od Helsinek ležících na jihu až po nejsevernější části Laponska, země disponuje dobrou dopravní síti složenou z lodní, vlakové, autobusové a letadlové dopravy.Helsinky jsou spojeny s ostatními městy dálniční sítí, mnoha vnitrostátními i mezistátními trajekty, letadly a vlaky.

Pro lidi, kteří cestují vlastním autem, je k dispozici kvalitní dálniční síť, po níž lze, pokud není uvedeno jinak, jet rychlosti 120 km/h.

Cestovatelé bez vlastního dopravního prostředku můžou využít místní vlaky(https://www.vr.fi/cs/vr/en/frontpage), místní autobusy (http://matkahuolto.fi/en/) a další. Ve všech případech se jedná o pohodlná řešení, frekvence dopravních spojů jeovšem závislá na čase a místě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: