HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

2.12. Cestovatelé ze Schengenu mají vstup povolený v přesně stanovených případech. Je doporučená 10-ti denní karanténa nebo testy, pokud člověk přijíždí ze silně zasažených zemí. Země nicméně není otevřená k turistice.

1.11.2020 Finsko povoluje vstup bez omezení pro občany těch zemí, ve kterých se za poslední týden neobjevilo více než 8 nových případů nákazy nemocí Covid-19 na 100 000 obyvatel.

Finsko, stejně jako ostatní skandinávské země, patří mezi nejbezpečnější státy v Evropě. Kriminalita je na nízké úrovni.

Největším rizikem je drsná finská příroda. Na severu země v Laponsku, pokud budete chtít pobývat ve volné přírodě mimo značené cesty, vezměte si raději kvalifikovaného průvodce. Rovněž není rozumné opouštět v tomto regionu hlavní silnice a vydávat se do neznáma.

Při cestách je třeba počítat s chladnějším počasím (léto v našem smyslu slova trvá od počátku června do počátku srpna), se sněhem se můžete setkat i v květnu. Především při cestách za polární kruh je vhodné informovat se na aktuální povětrnostní situaci. V Laponsku je nutné kvalitní turistické vybavení jako jsou nepromokavá bunda, dobré kalhoty, pohorky nebo trekingové boty, sluneční brýle.

Určitým rizikem ve Finsku jsou světlé noci, kdy se přímé denní světlo mění v příšeří, které bývá nepříjemné zejména pro řidiče a klade zvýšené nároky na zrak.

Finsko lze obecně rozhodně považovat za bezpečnou zemi. Jsou však samozřejmě určité urbánní prostory, kterým je lepší se vyhnout. V případě jakékoli tísňové situace využijte podobně jako v Česku linku 112.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: