Covid, zdraví a bezpečnost

Pokud se prokážete očkovacím průkazem, kde je zaznamenáno očkování, které není starší než 6 měsíců nebo lékařskou zprávou o prodělání covidu a jste vyléčení (a od vyléčení neuběhlo více než 6 měsíců), můžete do Estonska vstoupit bez omezení. V ostatních případech ale platí, že do Estonska se může cestovat, ale buď musíte do 10 denní karantény a nebo musíte předložit negativní test ne starší než 72 hodin a jít na 6 dní do karantény a pak absolvovat další test.

1.11.2020 Estonsko povoluje vstup bez omezení pro občany těch zemí, ve kterých se za poslední týden neobjevilo více než 15 nových případů nákazy nemocí Covid-19 na 100 000 obyvatel, což aktuálně ČR nesplňuje. Po příletu do Estonska je tak nutné podstoupit 10-denní karanténu, kterou nelze nahradit předložením negativního testu. Karanténu lze zkrátit dvěma negativními testy (na místě) v 7 dnech.

Bezpečnostní situace v Estonsku je podobná jako v České republice. Můžete se zde setkat s drobnými krádežemi (obvykle peněženek, fotoaparátů a podobných věcí). Násilná trestná činnost není nijak častá, ale přihodit se rovněž může. Naopak časté jsou krádeže osobních automobilů. V současné době jsou v Estonsku na vzestupu podvody, které se týkají platebních karet.

Měli byste si dávat  pozor na své okolí a nenavštěvovat zbytečně místa, která jsou od pohledu nebezpečná. Automobily byste měli zaparkovat jen na hlídaném parkovišti. Nechávat cennosti viditelně ve voze je velmi nerozumné.

Alkohol je lepší konzumovat s mírou nebo v bezpečí hotelového pokoje, protože opilé osoby se stávají častým terčem zlodějů. Podle některých informací jsou především v Tallinnu specializované kriminální skupiny, které se zaměřují právě na opilé návštěvníky.

Při placení kreditní kartou je nutné pozorně sledovat zaměstnance obchodu nebo hotelu, jak s kartou zachází. Rozumné je nenechat zaměstnance odejít i s kartou z dohledu. Kreditní kartou plaťte raději jen v opravdu renomovaných společnostech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: