HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

16.10.2020 Do země je možný vstup jen s negativním testem (ne starším 48 hodin). Bez testu je možný tranzit při návratu do domovské země, je ale nutné mít povolení od úřadu.

Politická situace v zemi je stabilizovaná, stále je zde však parný vliv válečného konfliktu v devadesátých letech. V Bosně a Hercegovině jsou stále přítomné mezinárodní vojenské mise, aby dohlížely na bezpečnostní situaci v zemi.

V současné době představují pro turisty největší nebezpečí  stále zaminované oblasti. Není potřeba se obávat ve městech a jejich okolí, která jsou pečlivě odminována. Nicméně například při výletech do hor je nutné být opatrní a držet se vyznačených cest.  Před cestou je pak lepší zkontrolovat si například na webové stránce www.bhmac.org, zda se ve vaší zvolené destinaci nemohou miny ještě nacházet.

Obecně je však úroveň kriminality v zemi poměrně nízká, turistům by tedy kromě již zmíněných min nemělo hrozit žádné výrazné nebezpečí. Stačí být obezřetný a dávat si neustále pozor na své věci, a to zejména v turistických oblastech.

Podstatně větším problémem obydlených oblastí Bosny a Hercegoviny jsou toulaví psi. Jsou hladoví a množí se případy napadení člověka. Nebezpečím neobydlených nebo jen slabě obydlených oblastí jsouminy a minová pole,jako pozůstatek z občanské války v první polovině devadesátých let.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Katka Červenková (novinářka a původce na volné noze) a Denisa Goralijová (https://www.facebook.com/TuristickyPruvodceBIH)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: