Doprava

Příjezd a odjezd: Do Běloruska je možné se dostat letecky nebo vlakem, přičemž cesta vlakem vyjde většinou až o polovinu levněji a je jaksi romantičtější. Z ČR jezdí pravidelně lůžkový vlak Praha – Moskva Bělorusskaja (Rusko) se zastávkou v běloruském hlavním městě Minsk. Musíte však počítat s důkladnými kontrolami na polských a běloruských hranicích. Není to ale nic stresujícího, pokud máte v pořádku všechny doklady. Je dobré naučit se rusky pár frází, např. odkud jste, kam a proč jedete. Běloruskou pohraniční policii to určitě potěší.

Doprava v zemi:

V zemi je velmi hustá síť železničních tras. Vlakem se dostanete téměř všude a jsou nejlepším prostředkem na dlouhé vzdálenosti, například mezi velkými městy.

Kam se nedostane vlak, tam nastrčí maršrutku – dopravní prostředek typický pro východní rusky mluvící země. Je to jakýsi miniautobus, který se využívá jak jako prostředek MHD, tak i jako nejčastější prostředek soukromých dopravců. Objednat si soukromou maršrutku ale vyjde velice draho. Vyplatí se jedině, je-li vás větší počet (nejlépe 10 a více osob) a můžete si tak jízdné mezi sebou rozdělit. Soukromými maršrutkami se běžně jezdí na jednodenní poznávací zájezdy nebo do míst s kratší vzdáleností.

Autobusová doprava je zde také běžná, ale o trochu dražší než vlaková.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: