Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: nádherná stará města plná historických památek Brusel, Gent a Bruggy, cyklistické i pěší túry malebným údolím řeky Maas s hrady, zámky a jeskyněmi, místo Napoleonovy porážky Waterloo.

Cestopisy z Belgie

Belgie je poměrně malá, ale významná země na západě Evropy. V této konstituční monarchii se totiž nachází sídlo EU a NATO. Hlavou státu je od roku 1993 král Albert II.

Noc na náměstí, Mons, Belgie

Sever země obývají Vlámové, kteří mají svůj vlámský jazyk, jih francouzsky mluvící Valoni. K těmto dvěma úředním řečem však patří ještě němčina. Ačkoli Belgie zůstává monarchií, je svobodomyslnou zemí, která je průkopníkem v oblasti lidských práv. Jako druhá po Nizozemí legalizovala sňatky homosexuálů a eutanázii. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Belgie.

Evropská čtvrť, Brusel, BelgieEvropská čtvrť, Brusel, Belgie

Léto u kanálu Bruxelles-Charleroi, Brusel, BelgieLéto u kanálu Bruxelles-Charleroi, Brusel, Belgie

Evropský parlament, Brusel, BelgieEvropský parlament, Brusel, Belgie

Zajímavosti v Belgii

Břehy Belgie omývá Severní moře. Rovinatá pobřežní oblast leží na úrovni moře, proto se zde orná půda získává odčerpáváním vody z mokřin. Na plochém pobřeží s písčitými plážemi a dunami se nacházejí malebná přímořská městečka. Moře je sice o dost studenější než v jižní Evropě, ale v létě se zde přesto dá koupat. Na řece Schelde se nachází jeden z nejznámějších velkých přístavů Belgii Antverpy.

Další fotky z Belgie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: