Doprava

V Belgii jsou dvě hlavní letiště, které spojují Belgii a ČR (1,5 hodiny letu). Brusselské letiště, které ohromí svou rozlehlostí (dejte si časovou rezervu, abyste stihli celé letiště projít včas). Přímo v budově letiště je i vlaková zastávka a tudíž se dostanete poměrně lehce do své cílové stanice. Dále je zde letiště Charleroi, které se nachází ve Valonsku kam léta např. Ryanair.

Pokud přilétáte v noci a v daném čase nejede žádný vlak či autobus, je zde možnost se dohodnout s lidmi na letišti se stejnou cílovou stanicí a rozdělit si náklady na taxi.

Do Belgie se také můžete dostat autobusem, kdy cesta trvá cca 10 hodin.

Doprava v zemi

Belgičani mají rádi pohodlí a tak každá rodina vlastní dvě či tři auta. Rozhodně nedoporučuji jízdu autem na hlavních tazích mezi 8 a 9 a poté okolo 5 a 6 hodiny, kdy se lidi přesouvají z jednoho města do druhého za prací, jinak uvíznete v dopravní zácpě.

Velmi pohodlná a rychlá je jízda vlakem (pokud tedy nejsou stávky – na to pozor). Pokud vám je pod 26 let výhodné je si koupit GoPass10. Je to jízdenka, která vás bude stát 51 Euro a můžete ji využít na 10 jízd. Vyplatí se pokud se chystáte jet na vzdálenější místa (např. z Leuvenu do Ostende můžete díky této jízdence jet za pouhých 5 eur místo 25). Na tuto jízdenku může jet více lidí a vyplněná musí být před odjezdem vlaku.

Jestli se chystáte autobusem, dejte si pozor, v kolik stojíte na zastávce. Někdy jede autobus o pět minut dřív jindy zase o pět později, už se mi stalo že jsem kvůli nedočkavému řidiči musela čekat půlhodiny na další autobus.

V nočních hodinách je hromadná doprava omezená.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: