HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

20. 5. Azorská vláda se vrátila k testování zdarma při příletu na souostroví. Každopádně, vzhledem k tomu, že neexistuje z ČR přímé spojení a letí se přes Lisabon, kde se vyžaduje negativní PCR test i do transitu, platí pro cestující z Čech, že musí mít negativní RT-PCR test ne starší 72 hod před odletem. Dle informací z webu https://www.visitazores.com/en rovněž vyplývá, že při pobytu delším než 7 nebo 13 dní je potřeba 6. a 12. podstoupit kontrolní RT-PCR test v některém z místních certifikovaných testovacích středisek. Test je rovněž na náklady regionální vlády.  Vyplnění formuláře je potřeba i na ostrovy: https://mysafeazores.com. Na cestování mezi ostrovy je potřeba mít platný negativní test (tj. ne starší 72 hod), případně se opět na náklady regionální vlády nechat otestovat v certifikovaných laboratořích uvedených na stránkách https://www.visitazores.com/en/trip-info Děti do 12 let test podstoupit nemusí.

21. 4. Před odletem na Azorské ostrovy je nutné mít negativní PCR test (ne starší než 72 h) a vyplnit „Zdravotní formulář“ pro vstup na ostrovy. Na místě je 4. den zájezdu nutné absolvovat zdarma další PCR test. Před odletem z Azorských ostrovů je nutné mít negativní antigenní test (ne starší než 24 h)- cena je cca 20-25 EUR; vyplnit „Příjezdový formulář“ do ČR. Po příletu do ČR stačí prokázat se předodletovým antigenním testem (ne starší než 24 h) a nosit roušku nebo respirátor. Usnadněte si cestu a vydejte se prozkoumat ostrovy v rámci červnového zájezdu s CK Alpina.

16.10.2020 Azory mají v rámci Portugalska zavedená zvláštní opatření, která zahrnují nutnost negativního testu nebo podstoupení testů na ostrovech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: