Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Památky v metropoli Andorra la Vella, termální akvapark Escaldes, kostel Sant Joan de Caselles u města Canilla, posvátné městečko Meritxell, lyžařská střediska Ordino, Arinsal, Soldeu, El Tarter a Pas de la Casa.

Cestopisy z Andorry

Andorra je malinká hornatá země v Pyrenejích na hranicích Francie a Španělska. Andorra je členem několika mezinárodních organizací jako OSN a Rada Evropy, není však členem Evropské unie, přesto ale používá euro.

ANDORA

Hlavami státu jsou společně francouzský prezident a španělský biskup ze Seu de Urgell, které ale zastupují místní zástupci.

Údolí Ria de Coma Pedrosa, AndorraÚdolí Ria de Coma Pedrosa, Andorra

Andorra la VellaAndorra la Vella

Cestou na Coma Pedrosa, AndorraCestou na Coma Pedrosa, Andorra

Zajímavosti v Andoře

Země leží v kruhovité kotlině obklopené hřebeny Pyrenejí dosahujícími tří tisíc metrů. V údolí řeky Valira leží jediné město – Andorra la Vella. Kromě výhodných nákupů v bezcelní zóně země nabízí i dobré podmínky pro treking a lyžování, které je tu levnější než v Alpách. Proto Andorra přivítá kolem 11 miliónů zahraničních návštěvníků ročně. Jediným úředním jazykem je katalánština, ale běžně se zde domluvíte španělsky a francouzsky.

Další fotky z Andorry si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: