Covid, zdraví a bezpečnost

6. 9. ALBÁNIE zavádí omezení příjezdu do země. Při příjezdu, bude požadován buď: negativní PCR test (ne starší než 72 hodin), nebo antigenní test (ne starší než 48 hodin), nebo potvrzení o očkování, nebo potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 6 měsících. Nové podmínky se vztahují i na tranzitující cestující. Děti do 6ti let věku mají výjimku a nemusejí předkládat žádné z těchto náležitostí. Před vstupem není potřeba vyplňovat žádný příjezdový formulář. Od 1. září také začíná platit nový zákaz vycházení od 23:00 do 6:00.

26. 4. Albánie je jednou z mála destinací, která nabízí pobyt u moře, horskou přírodu, ale i bohatou historii. Navíc tam lze nyní pobývat bez povinné karantény a předkládání testů. Z Prahy létají do Tirany pravidelné přímé linky (v pandemii se odlétá z Vídně nebo Berlína) a cena letenek se pohybuje velmi nízko.

9.4. Albánie má otevřeny pozemní hranice se všemi sousedními zeměmi – Černou Horou, Severní Makedonií, Kosovem (pro vstup do těchto zemí z Albánie však platí omezení, která se velmi často mění – doporučujeme sledovat webové stránky Velvyslanectví ČR v Podgorici, Skopje a Prištině) a Řeckem.

Osoby, které přijedou z Velké Británie, musejí podstoupit domácí karanténu po dobu 14 dnů.

16.10.2020 Země zrušila všechna opatření v červenci.

Neexistuje žádné povinné očkování, je pouze doporučeno očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Úroveň nemocnic a péče je v zemi na nízké úrovni, je dobré být vybaven vlastní lékárničkou, hlavně při cestě do hor a mimo města.

Bezpečnostní situace v Albánii je oproti představám dobrá, místní jsou přátelští a často turisty pozvou na čaj, kávu nebo i přespání. To platí hlavně v menších vesnicích. Na tržištích jste občas raritou právě vy a s nákupem si často odnášíte i „dárky“ navíc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: