HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

26. 4. Albánie je jednou z mála destinací, která nabízí pobyt u moře, horskou přírodu, ale i bohatou historii. Navíc tam lze nyní pobývat bez povinné karantény a předkládání testů. Z Prahy létají do Tirany pravidelné přímé linky (v pandemii se odlétá z Vídně nebo Berlína) a cena letenek se pohybuje velmi nízko.

9.4. Albánie má otevřeny pozemní hranice se všemi sousedními zeměmi – Černou Horou, Severní Makedonií, Kosovem (pro vstup do těchto zemí z Albánie však platí omezení, která se velmi často mění – doporučujeme sledovat webové stránky Velvyslanectví ČR v Podgorici, Skopje a Prištině) a Řeckem.

Osoby, které přijedou z Velké Británie, musejí podstoupit domácí karanténu po dobu 14 dnů.

16.10.2020 Země zrušila všechna opatření v červenci.

Neexistuje žádné povinné očkování, je pouze doporučeno očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Úroveň nemocnic a péče je v zemi na nízké úrovni, je dobré být vybaven vlastní lékárničkou, hlavně při cestě do hor a mimo města.

Bezpečnostní situace v Albánii je oproti představám dobrá, místní jsou přátelští a často turisty pozvou na čaj, kávu nebo i přespání. To platí hlavně v menších vesnicích. Na tržištích jste občas raritou právě vy a s nákupem si často odnášíte i „dárky“ navíc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: