Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: údajně nejkrásnější město jižního Pacifiku hlavní město souostroví Port Vila, kaskády Mele-Maat s 20 m vodopádem, potápění v Eton Blue Hole, aktivní vulkán Mt. Yasur, přírodní rezervace Santo Loru Conservation Area a Matantas & the Vatthe Conservation Area.

Cestopisy z Vanuatu

Souostroví Vanuatu se rozkládá v jižním Tichém oceánu, v oblasti tektonického neklidu. Na ostrovech se nacházejí aktivní vulkány, fumaroly a horké prameny. Velké části ostrovů jsou pokryty hustou vegetací, mimo jiné tady roste na 20 druhů palem, z nichž většina jsou endemity. Vyskytují se různé druhy ptáků, krokodýli, ještěrky, hadi, gekoni, želvy, netopýři, i v okolním moři je mimořádně bohatý život. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Vanuatu.

Zajímavosti z Vanuatu

Moře v okolí Vanuatu poskytuje mimořádné podmínky pro šnorchlování a potápění ke korálovým útesům. V okolí největšího vanuatského ostrova Espirit Santo se na mořském dně nachází vraky válečných lodí z 2. světové války. Z dalších aktivit můžete provozovat například trekking v džungli, sportovní rybaření, plachtění aj. Na ostrovech se udržely četné tradiční zvyky, tance, obřady, oděvy aj. V centrálním Vanuatu se nacházejí místa, která jsou spjata s životem a smrtí posledního náčelníka Roi Mata.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: