Doprava

Vstup do země je přes mezinárodní letiště na hlavním ostrově Efate. Přímé letecké spojení je z Austrálie, Šalomounových ostrovů, Nové Kaledonie, Fidži. Pozor! Tolik doporučovaný Polypass již není aktuální a cena 1000 USD za šest zemí již není pro cestovatele zajímavá.

Doprava v zemi

Auto: Pro řízení osobního vozu na Vanuatu je třeba náš i mezinárodní řidičský průkaz. Půjčovny včetně renomovaných mezinárodních firem mají svá zastoupení v Port Vila. Jezdí se vpravo.

Vanuatu je řetěz malých ostrovů a atolů, takže silnic tu mnoho není. Jen v Port Vila a Luganville mají silnice pevný povrch, nejvyšší povolená rychlost je 50 km/h. Silnice v těchto městech jsou dvouproudové, na některých úsecích velmi úzké. Proto je třeba udržovat pozornost zejména v noci i na neznámých místech. Ostatní komunikace na ostrovech jsou prašné a špatně sjízdné. Na některých ostrovech jsou asfaltové silnice, ale v drtivě většině se vyplatí najmout si řidiče s autem (vyjma Efate – hlavní ostrov), které má náhon na všechny čtyři

Autobusová doprava: funguje mezi centrem Port Vila a letištěm.

Hlavním dopravním prostředkem mezi vanuatskými ostrovy jsou malá letadla a lodě. Letouny zajišťují pravidelnou dopravu mezi Port Vila a osmadvaceti letišti na Vanuatu. Lodě a trajekty plují z ostrovů Efate a Espiritu Santo ke všem ostrovům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: