Peníze a ceny

Samoa se skládá z dvou hlavních ostrovů Upolu a Savai, mezi kterými jezdí pravidelná lodní doprava. Na obou ostrovech jsou dostupné bankomaty dvou největších Tichomořských bank, WestPac a ANZ a dále Samojská národní banka. Peníze je možné vybrat v několika městech na obou ostrovech a místa jsou vyznačená v mapě, kterou si lze vyzvednout v informačním centru v hlavním městě Apia, kam přiletíte.

Směnárny tak frekventované nejsou, peníze můžete vyměnit především v Apia (ostrov Upolu) a Salelologa (ostrov Savai), kam přijedete trajektem. Na Samoe je měnou Tala – samojský dolar, který je roven přibližně 0,5 novozélandského dolaru.

Orientační ceny

  • Ceny ubytování se samozřejmě liší dle úrovně ubytování. Za nejlevnější se považuje ubytování v tzv. beach fales. To jsou dřevěné chýše na pláži s palmovými rohožemi jako zástěny. Cena se pohybuje v rozmezí 40 – 75 Tala a zahrnuje večeři a snídani, v některých fales dostanete i malý oběd nebo máte k dispozici celý den malé banánky a čaj a kafe.
  • Dále je možné využít ubytování v hostelech, které jsou ale jen v hlavním městě Apia. Tam se dá noc se snídaní sehnat mezi 20 – 40 Tala.
  • Poslední možností, jak strávit dovolenou na Samoe je v hotelu nebo luxusním komplexu, které jsou srovnatelné s těmi v Egyptě. Ceny se pohybují od 100 Tala výše. Pokud budete bydlet ve fales, tak za jídlo poměrně hodně ušetříte a budete se většinou shánět jen po malém obědě.
  • Na trzích se ceny jídla pohybují kolem 2-6 Tala, ve fast foodu např. hamburger stojí kolem 8 Tala.
  • za jídlo v restauraci zaplatíte kolem 25 Tala.
  • Láhev vody stojí většinou kolem 3 Tala, lepší je kupovat ve větších obchodech, kde je všechno o něco levnější než v malých obchůdkách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: