Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: národní muzeum s kulturním centrem v Honiaře, památník americkým obětem 2. světové války US War Memorial, vodopády Metaniko Falls a hora Mt. Austen na Guadalcanalu, korálová pevnost lovců lebek na ostrově New Georgia, potápění u ostrova Ghizo a chráněná oblast Východní Rennell.

Cestopisy ze Šalamounových ostrovů

Souostroví v jižním Tichém oceánu. Od roku 1978 nezávislý stát, člen Commonwealthu. Větší z ostrovů jsou pokryty tropickou džunglí (přes 200 druhů orchidejí), v nižších oblastech se objevují porosty mangrove a močály.

Šalamounovy ostrovy jsou útočištěm spousta ptáků, netopýři, mnoho hadů, ještěrky, krokodýli, želvy, vačnatec kuskus, různé druhy motýlů. Některé druky zvířat i ptáků jsou endemity. Jsou zde aktivní i vyhaslé vulkány. Menší ostrovy jsou většinou korálové atoly s lagunami. Máte tady vynikající možnosti šnorchlování a potápění, protože okolní moře je velmi čisté s bohatým podmořským životem. V oblasti je mnoho potopených válečných lodí a letadel z 2. světové války. Kromě potápění se nabízejí i další aktivity, treking v džungli, surfing, vyjížďky na člunech, jachting, mořské sportovní rybaření (žraloci, barakudy, tuňáci, makrely, mečouni aj.). Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Šalamounových ostrovů.

Zajímavosti ze Šalamounových ostrovů

Největší ze Šalamounových ostrovů jsou ostrovy Guadalcanal, Malaita, Santa Isabel, Choiseul, Makira a New Georgia. Hlavním městem ostrova a současně celého souostroví je Honiara. Největším ostrovem Západní provincie je New Georgia, může vám sloužit jako východisko na ostatní ostrovy. Samotný ostrov je zajímavý (vodopády, treky v džungli, korálová pevnost lovců lebek, krokodýlí farma aj.). Ostrov Ghizo a okolní ostrovy jsou považovány za jedno z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celém souostroví. Ostrov Rennell je nejjižněji ležícím ostrovem Šalomounova souostroví a East Rennell tvoří jeho jižní třetinu. Rennell je největší korálový atol na světě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: