Doprava

Do země se hlavně létá, třebaže je možnost využít nepravidelné a nečetné lodní spojení. Mezinárodní letiště na Guadalcanalu má přímé spojení z Austrálie, Vanuatu, Fidži. Lety z Nauru již neexistují.

Na Šalomounovy ostrovy je možné připlout i po moři, mezinárodní přístavy jsou ve městech Honiara a Yandina.

Auto

K řízení osobního vozidla na Šalomounových ostrovech stačí náš řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz je jistota. Auta půjčují  hotely v hlavním městě. Jezdí se vlevo.

Stav silnic je všeobecně špatný, jen jedna třetina komunikací je využívána pro provoz, ostatní velmi špatné prašné silnice slouží jen k obsluze plantáží. Silnice s pevným povrchem jsou jen okolo Honiary na Guadalcanalu, jsou špatně značené s neuvěřitelným množstvím děr a výmolů. V noci nejsou silnice osvětlené. Při řízení je nutná maximální opatrnost.[cut]

Autobus

Autobusová doprava na Šalomounových ostrovech neexistuje, můžete využít taxíky. Najdete je ve městech Honiara a Auki. Jízdné dojednejte před nasednutím.

Lodě

Země se rozkládá na mnoha ostrovech. Mezi ostrovy funguje vládou zřízené lodní spojení. Na větší ostrovy je možné se dostat i vnitrostátními linkami

Letadlo

Letecká doprava je drahá, ale letouny létají ke většině velkých měst na všech ostrovech. Také je možné zajistit si vyhlídkový let.

Autobusová a železniční doprava v zemi neexistuje. Na Guadalcanalu je možné využít taxi, či si pronajmout vůz (35 USD/den). Silnice na hlavním ostrově jsou ve většině případů asfaltové, minimálně zpevněné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: