Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Kulturní centrum Tjibaou, návštěva místních trhů v hlavním městě Nouméa, jedinečné fosílie rostlin Plain des Lacs, botanická rezervace Vodopády Madeleine a potápění na druhém největším korálovém útesu na světě.

Cestopisy zNové Kaledonie

Souostroví Nová Kaledonie (autonomní francouzské zámořské území v jižním Pacifiku) je obklopeno korálovým útesem v délce 1.600 km, který tak vytváří největší lagunu na světě. Laguna Nové Kaledonie byla jako první ze zámořských území Francie zapsána na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Ile des Pines, Nová Kaledonie

Jsou zde skvělé podmínky pro šnorchlování i potápění. Oblíbený je jachting či jízda na kanoích a kajacích. V některých částech ostrovů jsou dobré podmínky pro treking, oblíbené jsou i treky na koních. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nové Kaledonie.

Zajímavosti z Nové Kaledonie

Domorodá melanéská kultura se zde mísí s kulturou francouzskou, což ostrovům dodává zvláštní zajímavou atmosféru. A mimo jiné se odráží i ve vynikající kaledonské kuchyni. K návštěvě láka Kulturní centrum Tjibaou, které bylo navrženo tak, aby oslavilo a napodobilo původní kulturu Kanaků.

Další fotky z Nové Kaledonie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: