Peníze a ceny

V zemi se platí CFP frankem, který je pevně navázaný na €. Bankovky jsou jednotné pro všechny tři francouzská území v Tichomoří: Francouzská Polynésie, Nová Kaledonie a Wallis a Futuna. Mince mají motiv prvních dvou zmíněných, ale oba vzory platí ve všech třech zemích. Přestože je CFP frank vázán pevně na €, tak směnárna na mezinárodním letišti přiráží jednorázový příplatek za směnu bez ohledu na velikost směny. Buď směňte velký obnos po celou dobu pobytu, nebo si vyměňte až v bance či směnárně.

Obrovské bankovky se nevejdou do peněženky, ideální je nosit na ně A4 složku. Velikosti bankovek odpovídají velikosti cen. Nová Kaledonie je drahá země! Ceny ubytování se šplhají do nebe, v zemi je pouze jediný „backpacker YHA“ v Noumea (15 dolarů/os), naštěstí existuje síť kempů, s cenami cca 30 USD/stan. Klasické ubytování seženete od 50 € za noc a pokoj, pokud si dáte práci s vyhledáváním.

Jídlo je o 10 % dražší než v kontinentální Francii, takže i to nepatří mezi levné položky. Známka na pohled do Evropy vyjde na 110 CFP franků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: