Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  atol Majuro v souostroví Ratak, potopené japonské válečné lodě v laguně ostrova Kwajalein, místo prvního výbuchu vodíkové bomby na atolu Enewetak na ostrově Elugelab (Bikini), vraky letadlových lodí, křižníků, torpédoborců a ponorek na atolu Bikini.

Cestopisy z Marshallových ostrovů

Republika Marshallovy ostrovy se skládá ze dvou souostroví – Ratak a Ralik. Dohromady je v nich 5 samostatných ostrovů a 29 atolů, které jsou utvořeny z více než jednoho tisíce malých i větších ostrůvků. Jedná se o typické nízké korálové ostrovy s nádhernými bílými plážemi, kokosovými palmami a skvělými podmínkami pro potápění ke korálovým útesům. Okolní vody jsou výborným místem pro sportovní rybaření, chytají se hlavně mečouni a tuňáci. Z období 2. světové války je v oblasti potopeno mnoho plavidel, potápění k vrakům je velkou atrakcí pro zkušené potápěče.

Zajímavosti z Marshallových ostrovů

Marshallovy ostrovy mají téměř všude výborné podmínký pro potápění na známých atolech, jako jsou Bikini, Majuro a Enewetak. Na atolu Bikini v Tichém oceánu bylo Spojenými Státy v letech 1948 až 1958 provedeno 67 jaderných testů a poprvé vyzkoušena vodíková bomba v roce 1952.

Tip cestovatele:

Držitelé cestovních dokladů ČR nepotřebují ke vstupu do země vízum. Povolení k pobytu na 30 dnů je udělováno při příletu do země. Požadavkem je cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců, zpáteční letenka a dostatek finančních prostředků pro pobyt v zemi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: